Siz Yokken Bilgisayarınızda Kim Ne Yapıyor?

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 5 Aralık 2011 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Kim Girmiş Nereyi Karıştırmış, Şifresi neymiş
  Siz yokken bilgisayarınızda neler yapıldığını merak eden arkadaşların aşağıda anlatacağımız uygulamalar dertlerine çözüm olacaktır. Yalnızbu tür izleme araçları, virüs programları tarafından zararlı bir uygulama olarak algılanabilir ve bu konuda size bir uyarı gösterilebilir. Ama bu durumdan endişe etmenize nmenize gerek yok. Uyarının nedeni, bu tür araçların hacker'lar tarafından veri hırsızlığı gibi amaçlarla da kullanıyor olmasıdır.

  Revealer Keylogger ve AllInOne Keylogger

  Bilgisayarınızda ne yapıldığını öğrenmenin en kolay yolu, bir keylogger'dan faydalanmaktır. Bu yazılım bildiğiniz gibi basılan tuşları kaydeder ve bu kayıtlar sonradan görüntülenebilir.

  Ücretsiz bir çözüm arıyorsanız, Revealer Keylogger iyi bir seçim olacaktır. Araç, basılan tuşları ve bunlara hangi programda basıldığını doğru bir şekilde kaydedebiliyor. Temel özelliklere sahip program, kullanıcıdan gizlenebiliyor.

  Daha fazla işleve sahip olmak istiyorsanız, ücretli programlara gözatmanız gerekiyor. AllInOne Keylogger, sadece basılan tuşları kaydetmekle kalmıyor, çeşitli filtreleme seçenekleri, günlükleri belirli e-posta adreslerine veya FTP sunucularına gönderebilme özelliklerini de sunuyor.

  SurveliStar Activity Monitor

  Keylogger'lar birçok bilgi toplayabiliyor olsa da, bu bilgilerden bir anlam çıkarmak zor olabilir. SurveliStar Activity Monitor ise web etkinliğini izlemek için daha kolay bir yol sunuyor. Ücretsiz program, ziyaret edilen siteleri, dosya aktarımlarını ve e-postaları detaylı bir şekilde günlüğe kaydediyor.

  iSpy ile otomatik web kamerası kaydı

  Bilgisayarınızın etrafında neler olup bittiğini merak ediyorsanız bir keylogger size yardımcı olmayacaktır. Bu noktada iSpy gibi ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir yazılım kullanarak, siz uzaktayken web kameranızla kayıt yapabilirsiniz. Hareket algılama ve planlama özelliklerine sahip iSpy, videoları YouTube'a ve internete otomatik olarak yükleyebiliyor.

  Dilerseniz videoya kayıt sırasında internetten de ulaşabiliyorsunuz
   


Sayfayı Paylaş