Sivilcelerden kurtulmak için ne yapılmalıdır?

Konusu 'Soru-Cevap' forumundadır ve Misafir tarafından 27 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. Misafir Guest


  Sivilcelerden kurtulabilmem için ne yapabilirim lütfen yardım edin!

  Sivilce Kürü
  Bir orta boy soğanın baş kısmına vurarak parçalayın sonra kabuğu ile beraber 2 bardak suda 5 dk süreyle kaynatın.

  Sabahları aç karnına 1 su bardağı soğan suyunu tüketin kalanını ise akşam yemeğinden hemen önce tüketin. Bu kürü 15 gün uygulanabilir. Her gün taze olarak hazırlanıp tüketilmesi çok önemlidir.

  Geceleri yatmadan önce mutlaka cildinizi temizleyip yatın.
   


 2. EmRe Well-Known Member

  Sivilceler için en iyi çözüm Damla Sakızlı Papatyalı Sabun dur birçok sabun üreticisinin ürün portföyünde var herhangi birini alabilirsiniz. Yüzünüzde ve vücudunuz da Oluşan Sivilcelerin Yok Olmasına , Aknelerin Oluşumunu Engelleme ve Giderilmesinde Etkilidir.

  1-Damla Sakızlı Güneş Yağı: Cilt lekelerine ve güneş ısınları için üretilmiş olsada sivilceler konusunda çok etkilidir hem sivilce oluşumunu engeller hemde var olan sivilcelerin seçmesine yardımcı olur.Bu konuda en iyisi budur.

  2-Arap Kızı Kremi: Arap kızı kremini bilmeyen yoktur 300 yıllık bu krem sivilceler ve cildin renginin açılması konusunda tüm dunyada kullanılmaktadır.

  3-Sivilce Kürü (kendinizin yapabileceği): Tam da gençliğe adım atıldığı sırada ortaya çıkan sivilceler kimi bünyede kendiliğinden geçerken, kimisinde ise aylarca hatta belki de yıllarca kalıcı olmayı başarır. Eğer siz de ergenlik sivilcelerinden şikayet ediyorsanız tavsiyelerimize kulak vermelisiniz. Papatya, pırasa suyunda kaynatılır. Süzülerek elde edilen posası şahtere otu ilavesiyle pomat kıvamina gelinceye kadar badem yağı ile yoğrulur. Hazırlanan bu pomattan sivilceli bölgeye sürülür. Nar kabuğu sirke ile birlikte kaynatılır. Elde edilen sıvı gül suyu ile karıştırılır. Hazırlanan bu karışıma batırılan temiz bir pamukla sivilceli bölgeye pansuman yapılır. Gül, şahtere otu ve papatya sirkeli suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen posası, krem kıvamina gelinceye kadar dövülmüş nar kabuğu ilavesiyle yoğrulur. Hazırlanan krem, badem yağı ile yumuşatılarak sivilceli bölgeye sürülür. Şahtere otu kaynar suda yarım saat bekletilir. Elde edilen sıvı süzüldükten sonra badem yağı ile karıştırılır. Hazırlanan bu karışımla sivilceli bölgeye kompres yapılır. Ergenlik sivilceleri için Aslanpençesi de çok etkili bir bitkidir. Bu bitkinin haşlaması deri için tonik, yumuşatıcı ve iyileştiricidir.
   

Sayfayı Paylaş