Sivilce İzleri Nasıl Geçer

Konusu 'Cilt Hastalıkları' forumundadır ve elif tarafından 18 Mart 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Sivilce İzleri Nasıl Geçer
  Hafif izler zaman içerisinde kendi kendine geçebilir. Sivilce İzleri Tedavisinde En çok başvurulan yöntemler aşağıda yer almaktadır.

  Peelingle Soymak: Peeling İngilizce bir kelime ve anlamı soymaktır. Yüzeysel derin olmak üzere 3 gruba ayrılması ile birlikte en çok tercih edilen yüzeysel ve orta soyma şekilleridir. Çünkü kişilerin sosyal hayatlarını etkilemiyor ve yan etkileri yoktur. Derin peeling grupları yani TCA v Fonol peeling çeşitleri ise gerek Akdeniz deri tipine sahip olduğumuzdan gerek mevsimsel özellikler nedeni ile çok tercih edilmeyebilirler. Bu grupta Karbondioksit lazer ve erbiyum lazer özellikle derin sivilce izlerinde oldukça başarılı sonuçlar verebilirler. Önemli olan doğru kişi tarafından doğru analiz…

  Derin izler: Derin sivilce izlerinin en önemli nedeni sivilcelerle fazla oynamak ve onları kopartmaktır, Dr.Eczacıbaşı aslında zaman içersinde o bölgedeki kollajenli dokunun kaybına neden olduğumuzu savunarak o bölgede kollajen üretimini aktif hale getiren tüm yöntemlerin etkili olduğunu savunuyor.

  Mikrodermabrazyon: Kollajeni aktive ederek kalınlaşmasına ve mükerrer seanslarda cildin düzelmesine yardımcı olur

  Photolazer: Işık tedavisi sayesinde hem sivilce izlerinde iyileşme, aynı zamanda lekeleri tedavi etme, kılcal damarları geçirme ve ciltte antiaging etki yaratırlar. Cilt yüzeyi düzgünleşir, cilt daha kalın ve daha sağlıklı görünür.

  Dolgu maddeleri: Sivilce izleri elverişli ise yapılan dolgu madde enjeksiyonları oldukça yüz güldürücü sonuçlar verebilirler. Tedavi yöntemlerini seçerken iz derinliği, cilt rengi oldukça önemli. Bazen tek bir yöntem tercih edilirken bazen kombine tedaviler daha iyi sonuçlar verebilir. Yüzeysel izlerde başarı şansı %80-%100 arasında değişirken, derin izlerde başarı %40-%70 arasında değişir. Önemli olan doğru uzmanlara başvurarak tedavi seanslarınızı düzenli devam etmeniz.
   


 2. Hayal18 Active Member

  benimde yüzümde fazla derin olmayan birkaç tane sivilce izi var bunları yok etmek için daha basit yöntem yokmu
   
 3. Misafir Guest

  sivilce ve leke değişmez sıkıntım oldu çaresiz kaldım en son eczacıma sordum o vişne çekirdekli yağlı krem tavsiye etti. Google den buldum aldım kullanmaya başladım gelişmeler çok iç açıcı
   

Sayfayı Paylaş