Sistem Koruması Nedir?

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve EmRe tarafından 12 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Sistem koruması, bilgisayarınızın sistem dosyaları ve ayarları hakkında düzenli olarak bilgi oluşturan ve bu bilgileri kaydeden bir özelliktir. Sistem koruması, değiştirdiğiniz dosyaların önceki sürümlerini de kaydeder. Bu dosyaları, program veya aygıt sürücüsü gibi önemli sistem olaylarından hemen önce oluşturulan geri yükleme noktalarına kaydeder. Bunlar, son yedi gün içinde başka bir geri yükleme noktası oluşturulmadıysa, her yedi günde bir otomatik olarak oluşturulur ancak istediğiniz zaman kendiniz de el ile geri yükleme noktaları oluşturabilirsiniz.

  Sistem koruması, Windows'un yüklü olduğu sürücü için otomatik olarak etkinleştirilir. Sistem koruması yalnızca NTFS dosya sistemi kullanılarak biçimlendirilen sürücüler için etkinleştirilebilir.

  Sistem korumasından yararlanabilmenizin iki yolu vardır:
  • Bilgisayarınız yavaş çalışıyorsa veya düzgün çalışmıyorsa, geri yükleme noktası kullanarak bilgisayarınızın sistem dosyalarını ve ayarlarını önceki bir zamana döndürmek için Sistem Geri Yükleme'yi kullanabilirsiniz.
  • Bir dosya veya klasörü yanlışlıkla değiştirirseniz veya silerseniz, dosya ya da klasörü geri yükleme noktasının parçası olarak kaydedilen bir önceki sürüme geri yükleyebilirsiniz.
   


Sayfayı Paylaş