Sistem Görüntüsü Nedir?

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve EmRe tarafından 12 Şubat 2011 başlatılmıştır.

  1. EmRe Well-Known Member


    Sistem görüntüsü, tam bir sürücü kopyasıdır. Varsayılan olarak sistem görüntüsü, Windows'un çalıştırılması için gereken sürücüleri içerir. Ayrıca Windows ve sistem ayarlarınızı, programları ve dosyaları da içerir. Sabit diskiniz veya bilgisayarınız bozulacak olursa, bilgisayarınızın içeriklerini geri yüklemek için bir sistem görüntüsü kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızı bir sistem görüntüsünden geri yüklediğinizde bu tam geri yükleme olur; geri yüklenecek tek tek öğeleri seçemezsiniz ve tüm geçerli programlarınız, sistem ayarlarınız ve dosyalarınız, sistem görüntüsünün içerikleriyle değiştirilir.

    Bu yedekleme türü kişisel dosyalarınızı içerse de, gerektiğinde tek tek dosya ve klasörleri de geri yükleyebilmeniz için Windows Yedekleme'yi kullanarak dosyalarınızı düzenli aralıklarla yedeklemenizi öneririz. Windows Yedekleme'yi kurarken, Windows'un nelerin yedekleneceğini seçmesini sağlayabilir (bu durumda sistem görüntüsü de yedeğe dahil olacaktır) veya yedeklemek istediğiniz öğeleri ve sistem görüntüsünü dahil etmek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Windows Yedekleme'yi kurma hakkında daha fazla bilgi için bkz. Dosyalarınızı yedekleme.

    Bilgisayarınızda birçok sürücü veya bölüm varsa, Programlarınızı, sistem ayarlarınızı ve dosyalarınızı yedekleme sayfasındaki adımları izleyerek bunların tümünü içeren bir sistem görüntüsü oluşturabilirsiniz.
     


Sayfayı Paylaş