Sis

Konusu 'Kitap Özetleri' forumundadır ve RüzGaR tarafından 23 Ekim 2007 başlatılmıştır.

 1. RüzGaR Super Moderator


  TurkeyArena

  ÖZET:

  Hikayemiz New England’da bir kasabada geçmektedir.Kitabın kahramanları David,oğlu Bill’i ve yan komşularıdır.Üçü şehir merkezine alışveriş yapmak için inerler.

  Bu arada Amerika’da son yılların en sıcak günleri yaşanmaktadır.Sıcaklığın etkisiyle midir bilinmez,nehirden büyük bir sis dalgası gelmekteydi.Nereden ve nereye gittiği belli olmayan bu sis tüm şehri kaplarken,

  David,arabayı şehir merkezine doğru sürüyordu.

  Sisin şehri tamamen kaplaması,David’i kuşkuya düşürmüştü.Steff(eşi) evde,bahçeyle ilgileniyordu.David,Bill ve komşuları markete varmışlardı.

  Markette ise tüm müşteriler tedirgindiler.Çünkü sis bütün marketi kaplayıp,

  Görüş mesafesini bir metreden daha aza indirmişti.Markette ve sokakta halk panik içindeydi.Çoğu müşteri alışverişi bırakıp evlerine ve evdeki ailelerine gitmek için aceleyle dükkandan ayrıldılar.

  David endişeliydi.Çünkü karısını evde yalnız bırakmıştı ve neler olduğunu bilmiyordu.Sis tüm kuvvetiyle bastırdığında marketin dışından garip sesler gelmeye başlamıştı.

  Bir çığlık duyulup,depoya gidildiğinde müşterilerden birinin örümceye benzer bir yaratık tarafından yakalandığını ve öldürülmeye çalıştığını görüldü.

  David ve diğer müşteriler bu sefer karşılarında ne kadar büyük bir problemin olduğunu fark ettiler.Bu nedenle barikatları kurmaya ve marketteki silahları alarak kendilerini müdafa etmek için bir araya toplandılar.

  Markettekiler ortak olarak karar alıp birkaç kişi toplanıp eczaneye gitmeye karar aldılar.Markete en yakın yer olan eczanedekilerin bir ihtimal kurtulabilmiş olduklarını düşünüyorlardı.Bu amaçla bir tabur insan toplanıp eczaneye yöneldiler fakat yaratıklarla çarpışmak için eczanedekilerin ölü olması seferin malübiyetle sonuçlanmasına neden oldu.Tekrar markete geri dönünce yirmi kişiye yakın insanla çıkılmasına karşın bir elin beş parmağını seçemeyecek kadar az insanla geri dönüldü.

  Bu olaydan birkaç gün geçmesine karşılık David artık dayanamayacak durumdaydı.Karısına neler olduğunu merak ediyordu.Ayrıca marketteki diğer müşterilerde korkmaya başladılar.Artık tam bir kaos ortamı hakimdi markette.

  Gruplaşmalar başlamış herkes kendini bir gruba sokmaya çalışıyordu. Fakat David’in aklına yalnızca karısı vardı.Yan komşusunu,oğlunu ve kendisini alıp önce karısını görmeye sonrada şehirden kaçmak için arabayı hazırladı.

  Tüm hazırlıklar bitince;yaratıklardan ve marketten kaçabildiler.Eve ulaştıklarında Steff’in olmadığını,evin kötü bir hal altında kaldığını gördüler.

  Hayatı Steff’in ölümüyle tamamen yıkılan David tek çareyi oğluyla birlikte New England’tan uzaklaşmaya karar verdi.Yan komşularını da alıp tüm kötülüklere rağmen şehri arkalarında bıraktılar.
   


Sayfayı Paylaş