Sıradışı Bravo Türkiye yollarına çıkıyor

Konusu 'Fiat' forumundadır ve OrKuN tarafından 8 Nisan 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Fiat’ın yeni hatchback otomobili Fiat Bravo Türkiye’de. Sportif tasarımı ve sıradışı özellikleri ile dikkat çeken Fiat Bravo, Avrupa’daki başarısını Türkiye’de de yakalamayı hedefliyor.

  Fiat’ın Grande Punto ile başlattığı ve Linea ile devam ettirdiği yükselişi, Fiat Bravo ile doruğa çıkıyor. Bravo; 5 motor, 8 renk ve 4 versiyon seviyesi (Active, Dynamic, Emotion ve Sport), uçak geliştirmede kullanılan süreçlerinin üstünlüğü ile 18 ayda üretime hazır hale getirildi. Fiat Bravo üretime hazırlanışı, ürün özellikleri, Avrupa’daki satış başarısı ve iletişimi ile müşterilerinin karşısına sıradışı bir seçenek olarak çıkıyor.

  Bravo projesi oluşturulurken müşteri beklentileri en ince detayına kadar incelendi ve tasarım, sağlamlık, paranın karşılığı, performans/tüketim ve iç hacim konularına özellikle önem verilerek yola çıkıldı. Fiat Bravo’nun sadece 18 ay sonra yollara çıkması tamamiyle uçak geliştirme süreçlerinde kullanılan sanal sistemlerin ve simülasyonların desteği ile gerçekleştirildi. Hiçbir noktada kaliteden ödün verilmeden gerçekleşen bu süreç ile otomotiv sanayinde bir rekora imza atıldı.

  Fiat Tasarım Merkezi’nce tasarlanan Fiat Bravo’daki eğimli ön cam, damla biçimli farlar ve logonun yer aldığı sportif ızgara aracın en önemli özellikleri olarak göze çarpıyor. DNA’sında İtalyan tasarım anlayışına sahip olan Fiat Bravo, düz ve agresif hatlara sahip bir otomobil olarak dikkat çekiyor.
  Bir otomobil olarak Bravo’nun sıradışılığı; sınıfının lideri dizel motor seçeneklerini, sınıfının lideri benzinli motor seçeneklerini, üstün güvenlik unsurlarını, üstün boyutları ve zengin donanım seviyesini, yani 5 temel özelliği, ulaşılabilir bir fiyata sunan bir paket olmasından ileri geliyor
  Bravo, başta yarattığı internet platformu olmak üzere, yıl boyunca yapacağı sıradışı faaliyetleri ile de sınıfında farklılaşıyor ürün olarak sahip olduğu dizel ve benzinli motor seçenekleri, güvenliği, boyutları ve donanımı ile kullanıcılarına sıradışı bir dünya sunuyor

  1.6 16V Multijet : Benzinli performansına sahip sıradışı dizel motorlar
  Kusursuz bir sürüş keyfi yaratan 1.6 16v Multijet motorlu Fiat Bravo; Euro 4 standartlarına uygun, yüksek güç ve tork sağlayan 105 veya 120 Hp olarak iki güç seçeneği sunuyor.

  Bu yeni motor, başarılı Multijet turbo dizel ile birçok “boyut küçültme” felsefesi avantajının üstün bir birleşimi. Fiat Bravo, gerçek sürüş keyfi için, çevreye saygı ile güç ve esneklikten vazgeçmeden düşük işletme maliyetleri arasında doğru bir denge kurmayı başarabiliyor.  1.6 Multijet serisi, çok önemli avantajlar sunuyor:
  • Common Rail sistemindeki basınç 1300 bar’dan 1600 bar’a artışla birlikte daha verimli tüketim için yeni nesil enjektörler;
  • Yaklaşık %25 daha fazla tork, sınıfının en düşük devirinde 1500 dev/dak’da,
  sınıfının en yüksek torku 300 Nm,
  • 10,5 saniyede 0-100 km/s hızlanma, 194 km/s maksimum hız ile sınıfının en hızlısı
  • 100 km’de ortalama 4.9 lt yakıt tüketimi,
  • 6 ileri vitesi sayesinde düşük gürültü seviyesi ile konforlu yolculuklar
  Turbo 1.4 16V T-Jet : Dizel Tork Gücüne sahip sıradışı benzinli turbo motorlar


  Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet turbo benzinli motor, iki farklı güç seçeneği ile sunuluyor: 120 Hp ile 150 Hp. Turbo motoru sayesinde sınıfının en yüksek tork gücünü tıpkı bir dizel motor gibi 1.750 devir dakikada yola aktarabiliyor. Bu sayede üstün performans değerlerini ekonomik olarak kullanıcısına sunuyor. Bu sihirli formül, Bravo T-Jet motorlara çok önemli avantajlar sağlıyor.
  • 120 Hp ‘lik versiyon 206 nm torkunu 1.750 dev/dak veriyor. Bu motor seçeneği ile 9.6 saniyede 100km/s ulaşabilen Bravo , 6 ileri vitesi sayesinde 100km’de sadece 6.7 lt ortalama yakıt tüketimi ile sıradışı bir seçenek.
  • 150 Hp’lik versiyon 230 nm torku ile 100 km/s sadece 8.2 saniyede ulaşarak üstün bir performans sergiliyor. Maksimum 212 km/s hızı ile sıradışı bir performans sunuyor.
  Tüm vites seçeneklerini 6 ileri vites ile sunan Bravo’nun 120 hp’lik 1.6 16v Multijet motoru ile Dualogic otomatik vites seçenekleri yılın ilk yarısında pazara sunulacak

  5 yıldızlı Sıradışı Güvenlik
  Fiat Bravo, pasif ve aktif emniyet testlerinde en yüksek puanı alacak şekilde tasarlandı. European New Car Assessment Program (Euro NCAP) tarafından yolcu ve araç güvenliğinde en yüksek puan 5 yıldız ve çocuk güvenliği konusunda ise 3 yıldızla ödüllendirilen Fiat Bravo, yüksek dayanıklılığa sahip güçlendirilmiş yapısı sayesinde yolcularını en iyi şekilde koruyor.

  Kategorisinde pek çok ilke imza atan Fiat Bravo’nun aktif ve pasif güvenlik alanında sunduğu donanımlar da dikkat çekiyor. ABS ve EBD de (Elektronik Fren Güç Dağılımı), çift aşamalı açılabilen sürücü ve yolcu ön hava yastıkları, FPS (Yangın önleme sistemi), aktif ön başlıkları ve ön gergili emniyet kemerleri ile yolcularını hayata bağlıyor.

  Elektronik Stabilite Programı (ESP), motor fren torku düzenleyici (MSR), patinaj önleme sistemi (ASR) ve yokuşlarda otomobilin geriye kaymasını önleyen Hillholder, güvenlik paketi içinde yer alıyor. Fiat Bravo’da sürücü diz havayastıkları ile 7 adet hava yastığına sahip olmak mümkün.

  Sıradışı Boyutlar
  Fiat Bravo, 434 cm uzunluğu, 179 cm genişliği, 149 cm yüksekliği, 260 cm aks açıklığı ve 400 litrelik yükleme kapasitesiyle tüm boyut karşılaştırmalarında sınıfında ilk iki sırada yer alıyor. Kalite, konfor, kullanışlılık açısından fark yaratmayı amaçlayan Fiat Bravo sahip olduğu sıradışı boyutları ile karşılaştırmalarda sınıfının en iddialı modeli olarak fonksiyoneliğini, stilinden ödün vermeden müşterisine sunuyor.

  Sınıfının en geniş arka koltukları sayesinde yolcularına geniş yaşam alanı sağlayan Bravo 400lt bagaj hacmi ile ideal bir aile otomobili ölçülerine de sahip. 434 cm uzunluğuna rağmen Bravo, sahip olduğu üstün manevra kabiliyeti sayesinde sadece 10.4 metrelik dönüş çapı ile sınıfının en iyi değerine sahip. Buna bir de city fonksiyonlu direksiyon sisteminin rahatlığı eklenince Bravo’yu kullanmak gerçek bir keyfe dönüşüyor.

  Fark Yaratan Sıradışı Donanımlar
  Fiat Bravo sahip olduğu donanımlar ile de kullanıcılarına sıradışı seçenekler sunuyor.

  Bravo, şerit ihlal ikaz sistemi sayesinde özellikle uzun yollarda dalgınlıkla şerit değişimlerinde sürücüsünü sesli olarak uyararak aktif güvenliği daha da yüksek seviyelere taşıyor. Bravo’nun sıradışı bir özelliği de viraj içini aydınlatan ön sis farları. Bu özellik kısa farların açık olduğu hallerde saatte 40 km hıza kadar direksiyonun döndüğü yöndeki ya da sinyal verilen yöndeki ön sis farı otomatik olarak devreye girip kör noktaları aydınlatıp istenmeyen durumların oluşmasını engelliyor.

  Elektrikli katlanabilir dış dikiz aynaları, logo baskı sistemli açılabilir bagaj kapağı, kapı içi kollarının aydınlatması, lastik basınç kontrol sistemi, ön park sensörleri, Blue&me, geniş açılır elektrikli tavan da Bravo’nun diğer sıradışı özellikleri olarak dikkat çekiyor.

  4 versiyona sahip ürün gamı ile son derece zengin olan Bravo’nun versiyonlarının standart donanımları:

  Active : Sürücü , yolcu ve yan havayastıkları, ABS+EBD, klima, elektrikli ön camlar, elektrikli dış dikiz aynaları, uzaktan kumandalı merkezi kilit, deri direksiyondan kumandalı müzik sistemi, dual drive direksiyon sistemi
  Dynamic: Active versiyonuna ilave olarak tavan havayastıkları, elektrikli arka camlar, çift bölge kontrollü tam otomatik klima, ön kol dayanağı, 16” hafif alaşımlı jantlar, arka park sensörleri, viraj içini aydınlatan otomatik ön sis farları
  Emotion: Dynamic versiyonuna ilave olarak diz havayastıkları, ESP-MSR-ASR-HBA, yokuşlarda geri kaymayı önleyen hillholder, hız sabitleme sistemi, yağmur ve karanlık sensörleri, katlanabilir dış dikiz aynaları, arka kol dayanağı, krom kapı kolları ve yan cam çerçevesi
  Sport: Emotion versiyonun krom kaplamaları haricinde ilave sport 17” hafif alaşımlı jantlar, yan marşpiyerler, spoiler, renkli fren kaliperleri, spor deri direksiyon ve vites topuzu, spor koltuklar ve sportif süspansiyon
  Sıradısı İletisim: Şaşırtıcı, farklı

  Fiat Bravo’nun iletişimi de sıradışılıklar ve sürprizlerle dolu olacak...
  29 Şubat’ta başlayacak iletişim çalışmalarında genel reklam kampanyasını destekleyecek özel projeler ve sıradışı aktivitelerle hedef kitleyle buluşacak..

  Ve bütün bu sıradışı özelliklere sahip Fiat Bravo, 29.400 YTL’den başlayan fiyatlar ile Türkiye yollarına çıkıyor...
   


Sayfayı Paylaş