Sinüzit Ağrısı Nasıl Geçer

Konusu 'Sağlık-Genel' forumundadır ve elif tarafından 6 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Sinüzit Ağrısı Nasıl Geçer
  Sinüs ağrınızın nedeni bakteri enfeksiyonuysa, antibiyotik almanız gerekebilir. Antibiyotik tedavisinden önce veya tedavi sırasında aynı zamanda şunları yapmalısınız:

  Sinüslerin akmasını sağlamak için nemli, buharlı hava teneffüs edin. Günde iki kere sıcak duş yapın.
  Ocakta bir tasta su kaynatın, suyu ocaktan alın ve başınızın üzerine bir havlu atın ve buharı teneffüs edin. Kendinizi yakmamak için kaba çok yaklaşmayın. Geceleri sinüsünüzün akması için yatağınızın baş ucunu yükseltin. Şiltenin altına tahta koymak veya yüksek bir yastık kullanmak işe yarar.

  Reçetesiz satılan haplar veya burun damlaları yardımcı olabilir, ama bunları 3 günden fazla kullanmayın. İlaca devam ederseniz, tepki oluşabilir ve tıkanıklık artabilir.

  • Sıradan soğuk algınlığında aspirin, aseta-minofen veya ibuprofen kullanmak ateşi ve kas ağrılarını azaltabilir. Günde en az 6-8 bardak su için ve bol bol dinlenin.

  Önleme
  • Sinüs enfeksiyonlarına çoğu kez alerjiler yol açar; bu nedenle alerjik olduğunuz şeylerden uzak durun veya alerjinizi antihistaminler, reçeteyle verilmiş burun spreyleri ya da has¬saslığı giderici şoklarla tedavi edin.
  • Sigara dumanından uzak durun; sinüsü tahriş edici özelliği çok yüksektir.
  • Burun akışını sağlamak için bol bol su için.
   


Sayfayı Paylaş