Sinirlenen Erkekler Mantıksız Oluyor

Konusu 'Erkek Bölümü' forumundadır ve EmRe tarafından 20 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Mantığın Bittiği Yer Erkeğin Sinirlendiği Yer
  Sinirlenen Erkeklerde Mantık Falan Kalmıyor İşte Kanıtı;

  Erkeğin olur olmadık şeylere sinirlenmediği an yok tur ama siz siz olun sinirliyken önemli ve acele kararlar vermeyin. Benden söylemesi Yok yok ben değil bilim söylüyor.

  İnsan sağlığının en büyük düşmanları sinir ve stresin etkileri konusunda uzmanlar sürekli uyarıyor. Günlük hayatımızı altüst eden hormonal etkileşimler sağlayan bu ikili ile ilgili yeni bir araştırma yapıldı.

  İspanyol bilim insanları sinirin erkekler üzerindeki hazin etkilerini ortaya koydu.

  Araştırmacılar sinirin erkek bünyesindeki yan etkileriyle ilgili uzun ve önemli bir liste çıkardılar. İlk önemli etki kalp atışlarındaki artmayla başlıyor ve atardamardaki gerilimin yükselmesiyle devam ediyor.

  Sinirli anlarda art arda gerçekleşen bu zincirleme reaksiyon sonucu da erkeklik hormonu testesteron zirve yapıyor.

  Mantık devre dışı kalabiliyor;

  Genelde çabuk sinirlenen ya da gün içinde stresli olan erkek bünyesinde yaşanan kısa gerginlikler "gelgeç" olarak görülse de aslında yarattığı etki son derece keskin oluyor.

  Valencia Üniversitesi'nde yapılan "Hormonlar ve Etkileri" araştırmasına göre oluşan ilk zincirleme reaksiyonun ardından kronik yorgunluk konsantrasyon ve hafıza sorunlarına yol açan stres hormonu kortisol devreye giriyor.

  "Erkekler sinirlendiğinde ne olur?" sorusunun cevabı burada bitmiyor. Araştırma sonuçları sinirin beynin mantıklı düşünmeden sorumlu kısmı olan sol tarafının da uyarıldığına işaret ediyor.

  Bu nedenle tartışmalı ve stresli bir ortamda bünyenin sinirin bir etkisi sonucu mantıklı düşünceye kapalı olduğu belirtiliyor.

  Olaylardaki neden sonuç hakimiyetini kaybeden erkek bünyesinin yıllarca yaşayacakları sinir atakları sonucunda fiziksel tahribata da uğrayabilecekleri ifade ediliyor.
   


Sayfayı Paylaş