Şimdi de Honda 440 bin aracını geri çağırıyor

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 20 Şubat 2010 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Japonya'nın ikinci büyük otomotiv üreticisi Honda, Airbag problemi nedeniyle yaklaşık 440 bin aracını geri çağırma kararı aldı. Honda, daha önce de aynı problem nedeni ile farklı dönemlerde 950 bin aracını çağırmıştı.
  Sürücü koltuğu tarafındaki airbaglerde üretim hatası bulunması nedeniyle alınan bu kararda en önemli etkenin, bu kusurun ağır yaralanmalar veya ölümcül kazalara yol açması olduğu bildirildi. Şu ana kadar bu kusur nedeniyle 11 benzer kazanın meydana geldiği ve bu kazalarda bir kişinin hayatını kaybettiği ifade edildi.

  [​IMG]

  Honda CFO'su Yoichi Hojo, 437 bin 763 adetlik geri çağırmanın şirkete maliyetinin 22-33 milyon dolar arasında olacağını kaydetti.
  Geri çağrılan araçlar ABD'de 2000 ve 2002 model Accord, Civic, Odyssey, CR-V, Pilot, 2002 model bazı Acura modelleri, Japonya'da ise Inspire, Saber ve Lagreat olarak belirlendi. Tüm bu araçlar Honda'nın ABD ve Kanada'daki fabrikalarında üretilmişti.

  HONDA TÜRKİYE: TÜRKİYE'DE GERİ ÇAĞIRMA YOK
  Honda Türkiye A.Ş Temsilcisi Serdar Akman, hava yastığı problemi nedeniyle yapılan geri çağırma açıklamasının Türkiye'de üretilen ve satılan hiçbir modeli içermediğini bildirdi.
  Akman, “Honda'nın bugün yapmış olduğu, 'Hava yastığı problemi nedeni ile geri çağırma' açıklaması Türkiye'de üretilen ve satılan hiçbir modeli içermemektedir” açıklamasını yaptı.
  10.02.2010, Çarşamba
   


Sayfayı Paylaş