Şilede Nerede Denize Girilir, Şile Plajları

Konusu 'İstanbul' forumundadır ve GamZe tarafından 18 Haziran 2012 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Şilede Nerede Denize Girilir, Şile Plajları
  şile plajları ücretlimi, şile plajları fiyatları, şile plajları nasıl gidilir

  Şile, 10 kilometrelik bir kumsala sahiptir ve ayrıca Karadeniz sahili boyunca 60 kilometrelik bir alana yayılmıştır.

  Şile'nin kumsallı iki plajı bulunmaktadır ve ilki Şile'nin giriş tarafında yer almaktadır. Geniş ve kum bir plaj olan şile Halk Plajına giriş ücretsizdir.

  Diğer plaj ise kayalar arasında küçük bir koy oluşturan plajdır ve Şile'nin doğu tarafında kalmaktadır ve bu plajın içinde ayrıca bir kaynak suyu bulunmaktadır.

  Şile Plajı ile birlikte Şile'nin uzun sahil şeridi boyunca meşhur olan resmi plajlar ise Ayazma, Ağlayankaya, Kumbaba ve Uzunkum plajlarıdır.

  Şile plajı özellikle yaz aylarında İstanbullu tatilcilerin akınına uğramaktadır. Denizi temiz olan Şile plajına gelirken tatilcilerin yanlarında plaj şemsiyesi getirmeleri tavsiye olunur. Plajdaki yoğun talep yüzünden genellikle şemsiyeler erken saatlerde tükenmektedir.

  Ayrıca, Şile'ye girmeden sola dönerek dere boyunca yaklaşık 2 kilometre kadar mesafede ağaçların gölgesinde Kumbaba kamping ve karavan alanı ve Kumbaba plajına gelirsiniz.

  Şile plajına ilave olarak, Şile'ye yaklaşık 17 kilometre uzaklıktaki sahil köyü olan Akçakese'nin de güzel kumlu Akçakese plajını görmenizi ve burada da plaj ve deniz keyfi sürmenizi tavsiye ederiz.
   


Sayfayı Paylaş