Şikede Bu İfade Can Yakacak

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 23 Kasım 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan TFF Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ'ın İbrahim Akın transferiyle ilgili teklifin Beşiktaş-İBB kupa maçından önce değil, sonra geldiğini söylediği öğrenildi.

  [​IMG]

  TFF Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, geçtiğimiz Cumartesi günü ‘Futbolda şike soruşturması’ kapsamında gözaltına alındı. Önce emniyette ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nda ifade verdi. Soruşturma savcısı Mehmet Berk’e 6 sayfalık ifade verdiği öğrenilen Gümüşdağ’ın soruşturma kapsamında tutuklanan Beşiktaşlılarla çeliştiği öğrenildi.

  TRANSFER TEKLİFİ FİNAL MAÇINDAN ÖNCE Mİ SONRA MI ?
  Soruşturma kapsamında tutuklanan Beşiktaşlı yönetici Serdal Adalı ve teknik direktör Tayfur Havutçu’nun, İstanbul Büyükşehir Belediyespor(İBB) ile yapılacak kupafinaliöncesi İbrahim Akın ve İskender Alın’a transfer teklifi ettikleri iddia ediliyor ; kupa finalinde iyi oynamamaları karşılığında iki futbolcuya transfer teklifinde bulunmakla suçlanıyordu. Edinilen bilgiye göre iki isim de söz konusu iddianın doğru olmadığını, bunun delililinin de transfer görüşmelerinin kupa maçının çok öncesinde, o zaman İBB Başkanı olan Göksel Gümüşdağ ile yapılmasını gösterdi.

  GÜMÜŞDAĞ'IN İFADESİ DOĞRULAMIYOR
  Doğan Haber Ajansının adli çevrelerden ulaştığı bilgilere göre işte bu iddiasavcılıkta‘şüpheli’ sıfatıyla ifade veren Gümüşdağ’a yöneltilen sorulardan biriydi. Edinilen bilgiye göre Gümüşdağ'a, İbrahim Akın ile ilgili transfer teklifinin Beşiktaşlı yöneticilerin iddiasının tersine Türkiye Kupası final maçından sonra geldiğini ileri sürdü. Gümüşdağ’ın bu ifadesinde ayrıca İskender Alın ile ilgili ise ne maçtan önce ne de sonra bir transfer teklifinin yapılmadığını söylediği belirtildi.
   


Sayfayı Paylaş