Sigma 70-300/4-5.6 apo dg makro telefoto lens

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve pult tarafından 14 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1. pult Well-Known Member

Şu günlerde almak istediğim bir lens olan sigma 70-300 fiyat performans olarak süper bir lens,her fotoğrafçının göz bebeği olan bu lensi ben almakta geciktim:) biraz,bunun yerine canon USM'i olmayan 75-300 kullanıyordum.

Lensin özellikleri kısaca şöyle;

Gurubu;14/10

Odaklama mesafesi makro olarak; 150cm / 95cm

En düşük diyafram açıklığı;f:5-4.6

Filtre çapı;58mm

2. OrKuN Well-Known Member

almakta geciktim derken, piyasadamı yok, yoksa daha iyisi çıktıda ondanmı vazgeçtiniz

3. ot-gu Genel Sorumlu

pek anlamam bu işlerden ama birde tamron 70-300 lens var bu ikisi arasında hangisine karar verirsiniz questionmark

4. OrKuN Well-Known Member

pult arkadaşımız tavsiye ediyorsa almaya değer bence, ilgilenen arkadaşlar için

5. pult Well-Known Member

TopRaK;Bunun karşılığı olan canon vardı bende 75-300 bir hayli eskidi 3yıldır kullanıyordum artık yenilemenin zamanı geldi diye düşünüyorum.

ot-gu;hocam sigmanın 75-300'ü tamrondan ucuz ve hemen hemen aynı şey artı piyasada kolay bulunur pek sorun çıkartmaz,tamron'da çok iyidir ama ben her zaman sigmayı tercih ederim ve tamron hem pahalı hemde ürün yelpazesi sigmaya göre kısıtlı.

OrKuN;kesinlikle D-SLR makinelerle ilgilenen arkadaşların çantasında olması gereken bir lens.

6. BaRıŞ Well-Known Member

bunların ikinci el piyasası mevcutmu acaba ve ikinci elde sorun olurmuki ?

7. pult Well-Known Member

Evet istanbulda yaşıyorsan hayyam pasajı ve civarında bulabilirsin,ikinci elde pek sorun olmuyor,daha önce bir lens almıştım uzun zaman kullandım ve satmıştım.

8. maksimroger New Member

merak ettigim sey; titresim onleyici mekanizmanin objektiflerde olmasi ne kadar onemli?
    fotografcilikta yeni sayılırım ve hiç tele objektif kullanmadım. nikon 70-300 serisinden almayı dusunuyorum fakat malumunuz vr olanı ve olmayanı arasında bariz fiyat farkı var. satıcılara sordugumda kesinlikle vr siz modeli aldıgımda yapamayacagımı soyluyorlar fakar fotografcı bir kac tanıdık tam tersine pratik yaparak bunu gelistirebilecegimi zamanla bu fiyat farkının anlamsızlıgını gorecegimi soyluyor. ustelik tripod kullanılırken vr modunu kapatmak gerekli olduguna dair seyler soyledir yani her zaman titresim onleyici modda kullanmak ta dogru degilmiş.
    1-2 gune almayı dusunuyorum ve yardımcı olursanız cok sevinirim. vr olanınımı almalıyım yoksa digerinimi? ayrıca sigma 70-300 ü de bu iki modelle karsılastırabilir misiniz?
    tesekkürler simdiden..

9. pult Well-Known Member

Sayfayı Paylaş