Sibirya Kurdu Aşı Takvimi

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 16 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Sibirya Kurdu Husky Aşı Takvimi
  Sibirya Kurdu Aşı Takvimi, sibirya kurdu aşı takvimi nedir, sibirya kurdu aşıları, husky aşı takvimi, sibirya kurdu aşı zamanları, sibirya kurdu aşı takvimi günleri

  [​IMG]

  Sibirya Kurdu
  Aşı, hastalık etkeninin belirli yöntemler kullanarak etkisiz hale getirilmesiyle (inaktivasyon) hazırlanan ve canlıya uygulanmasıyla o canlıyı o hastalık etkenine karşı bağışık hale getiren yani canlıyı o hastalıktan koruyan öldürülmüş veya hastalık yapıcı etkisi ortadan kaldırılmış mikroorganizma içeren karışımdır.

  Hayvanlarımızı hastalıklara karşı korumanın en etkili yollarından biriside aşılamadır. Köpeklerimizi aşılama ile her hastalığa karşı koruyamayız. Aşıların köpeklerimizi sadece enfeksiyöz hastalıklara karşı koruduğu unutulmamalıdır. Oysa köpeklerimiz sadece mikroorganizmalarla karşı karşıya değildir. İç ve dış parazitlerde köpeklerimizin önemli problemlerindendir ve bunlarla mücadelede rutin antiparaziter uygulamaları etkili olmaktadır. Öte yandan köpeklerimizi yanlış beslenme sonrası da önemli hastalıklar beklemektedir.

  Husky Aşı Takvimi
  1:karma (21 gün arayla iki doz)
  2:corona (21 gün arayla iki doz)
  3:bronshin (21 gün arayla iki doz)
  4:kuduz (tek doz yılda bir tekrar)
  5:lyme (21 gün arayla iki doz)
  6:mantar (14 gün arayla iki doz)
  7:kist (3 ayda bir tekrar )
  8:bit-pire-kene (yazın her ay tekrar )
   


Sayfayı Paylaş