Ses Estetiği Ameliyatı

Konusu 'Sağlık-Genel' forumundadır ve elif tarafından 23 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Ses Estetiği
  Ses estetiği operasyonları gelişen teknoloji ile artık mümkün farklı bir sese kavuşabilir hatta ünlü bir ses sanatçısının sesine bile sahip olabilirsiniz.
  Yapılan ses estetiği sayesinde artık sanatçılarda olduğu gibi bir çok kişi içinde koku veren sesini kaybetmek artık geride kaldı. Yapılan estetik operasyonla bir başkasının sesine benzemek ayrıca kaybettiğiniz sesinize tekrar kavuşmak mümkün hale geldi.

  Ayrıca gelişen teknoloji ile birlikte alınan data kayıtları ile bir çok ünlünün
  sesleri koruma altına alınmış bulunmaktadır.

  Ses teli ameliyatı sadece 'ses telindeki hastalığı tedavi etmek' için gerçekleştiriliyor. Ses estetiği ameliyatı ise sesin tonunu ve tınısını değiştirmek için yapılan bir operasyon. Birkaç şekilde yapılıyor: Doku inceltilmesi, tabaka kalınlığının değiştirilmesi, ses tellerinde gerginlik, simetri ve pozisyon değiştirilmesi, akustik çıkışının değiştirilmesi. Ses estetiği ameliyatından sonra bir gece hastanede kalmak gerekiyor ve bir hafta sonra dikişler alınıyor. Ameliyattan sonra hasta hemen konuşabiliyor, ancak bir hafta sonra konuşması tavsiye ediliyor.

  Ses beş haftada tamamen oturuyor. Ameliyat süresi türüne göre yarım saat ile iki saat arasında, bedeliyse 3 ile 7 bin YTL arasında değişiyor. Ameliyattan sonra istenirse sesi doğru kullanmak için ses terapileri de uygulanıyor.
   


Sayfayı Paylaş