Şeker Hastalığı Kürü

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 29 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Şeker Hastalığı Kürü
  Diyabet şeker hastalığı genel olarak karbonhidratların proteinler ve yağların insan sağlığının metabolizmasını tetikleyen bir metabolizma hastalığından ibarettir. Kan şekerinin genel olarak yüksek olmasıyla kendini belirtir. Diyabet şeker hastalarında temel metabolizma bozuklukları, kan yoluyla taşınan glukozon hücrelerinin içine girmeyerek kan şekerini yükseltmesiyle belli olmaktadır.

  Normal bir vücutta besinler elde edildikten sonra karaciğerdeki depolardan kana salınan glukozon hücrelerinin içeriye girmemesinden kaynaklanan diyabet hastalığına bitkisel formüllerle tedavi edebilirsiniz.

  Kereviz tohumu, arpa çimi, yulaf, okaliptüs yaprağı, karadut yaprağı, ceviz yaprağı, keçi sakalı, dul avrat otu, zeytin yaprağı, böğürtlen yaprağı, adaçayı, yaban mersini gibi bitkisel çaylardan her gün 3-4 bardak içerek kan şekerinizi düşürebilirsiniz.

  Özellikle karan hindiba ve ceviz yaprağını kaynatıp sürekli her gün içerek insülin iğnesi niteliğinde faydası vardır. Kandaki şeker anında düşürmeye yardımcı olur. Bunun yanı sıra lahana, tere, marul, turp, domates gibi sebzeleri de tüketerek şekerinizi düşürebilirsiniz.
   


Sayfayı Paylaş