Şehzade Mustafa Şehzade Mehmeti Öldürecek Mi

Konusu 'Diziler' forumundadır ve elif tarafından 13 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Şehzade Mustafa Kardeşi Mehmeti Öldürecek mi?
  Şehzade Mustafa Kardeşini Öldürüyor mu işte tüm ayrıntılarıyla gerçek ve senaryo

  Muhteşem Yüzyıl'ın bu akşamki bölümüne şehzade Mustafa ve kardeşi Mehmet'in akıbeti hakkındaki rüya damgasını vurdu. Sultan Süleyman rüyasında Şehzade Mustafanın kardeşinin kellesini aldığını gördü. Ancak tarihte böyle bir olay söz konusu değildir.

  Ama bu dedikodular şehzade Mustafayı ölüme götürmüştür. Tahtın en güçlü şehzade adayı olarak görülen Mustafa, şehzade mehmetin annesi Hürrem Sultan’ı oldukça rahatsız etmiştir. Öyle ki Hürrem Sultan’ın Şehzade Mustafa’yı ortadan kaldırmak için türlü entrikalar çevirdiği bilinir. örneğin Sadrazam Rüstem Paşa’ya Şehzade Mustafa’nın, babası hayatta iken onun tahtına göz diktiğini belirten sahte mektuplar yazdırmıştır.

  Kanuni Sultan Süleyman ise ne yazık ki bu oyunlara kanarak Nahçivan Seferi sırasında Konya civarında konaklandığı sırada babasının elini öpmeye gelen Şehzade Mustafa’yı boğdurarak öldürtmüş, bununla da kalmayıp cesedini çadırın önüne astırmıştır. Bu olaya tanık olan Hürrem Sultan’ın oğlu Cihangir de olayın üzüntüsüyle henüz 22 yaşındayken hastalanarak hayatını kaybetmiştir. Şehzade Mustafa’nın 7 yaşındaki oğlu da ileride intikam almak isteyeceği düşüncesiyle öldürülmüştür.
   


Sayfayı Paylaş