Sedat Peker Sergen ve Tümere Fenere Yenilin Dedi

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 10 Aralık 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Gizli tanığın ifadesi: Sedat Peker, 2004’te Beşiktaşlı futbolcuları çağırarak F.Bahçe’ye yenilmelerini istedi. Gerçekten de Beşiktaş maçı kaybetti.İddianamede, Ergenekon soruşturması kapsamında gizli tanık Poyraz’ın 3 Ağustos 2008’de verdiği şu ifade de yer aldı: “Sergen Yalçın Beşiktaş’a geçti. O yıllarda, Beşiktaş’la Fenerbahçe’nin çok iddialı bir maçı vardı. Fenerbahçe veya Beşiktaş’tan hangisi yenerse o şampiyon olacaktı. Bu maçtan önce Sedat Peker, Sergen Yalçın aracılığıyla Beşiktaşlı futbolcuları yanına çağırdı. Hatırladığım kadarıyla 3 ya da 4 futbolcu geldi. Benim bildiğim kadarıyla bu futbolcular Tümer ve Sergen Yalçın idi. Diğerlerinin isimlerini hatırlamıyorum.

  Tümer Metin hakeme tükürdü ve atıldı
  Sedat Peker bunlara hitaben, ‘Maçı kaybedin, nasıl kaybediyorsanız kaybedin, o sizin sorununuz’ dedi ve gönderdi. Gerçekten de Beşiktaş kaybetti. Tümer maça çıkmamak için her türlü çirkefliği yaptı, yedek kulübesinde oturuyordu. Yedek kulübesinden hakeme müdahale etmeye çalışıyordu. Hakem onu uyarmaya geldiğinde yüzüne tükürdü ve bunun üzerine yedek kulübesindeyken kırmızı kart gördü.

  Sedat Peker, Yıldırım’dan para istedi
  Sedat Peker, Aziz Yıldırım’dan yüksek miktarda para istedi. Sedat Peker vaat edilen parayı aldıktan sonra, ilerleyen dönemde yine Aziz Yıldırım’dan para istedi. Bunun üzerine Yıldırım çok bunaldı ve istifa etmek istediğini söyledi. (25 Nisan 2004’te İnönü Stadı’nda oynanan maçı 3-1 Fenerbahçe kazandı)
   


Sayfayı Paylaş