Seat Yeni Leon 2010

Konusu 'Diğer Markalar' forumundadır ve oguzturk tarafından 11 Haziran 2010 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Yeni Leon’da nereye giderseniz gidin, gelecektesiniz demektir. Önden arkaya kadar yeniden tasarlanmış olan yeni Leon, yolun her santimetresini en ileri teknoloji ile aydınlatır ve sizin için en heyecanlı sürüşü hesaplar – ve tam konfor ve güvenlik içinde keyfinize bakmanızı sağlar.

  Benzinli Motorlar:
  1.6 lt 102 hp
  1.4 lt TSI 125 hp
  1.8 lt TSI 160 hp
  1.8 lt TSI 160 hp DSG
  2.0 lt TSI 240 hp
  Dizel Motorlar:
  1.6 lt TDI CR 105 hp
  1.6 lt TDI CR 105 hp DSG

  Yeni Leon’un son teknoloji ürünü Common Rail dizel motoru, yakıt enjeksiyon dahisidir; bu da düşük yakıt tüketimi ve büyük ölçüde azaltılmış CO2 emisyon değerininin yanı sıra büyük ölçüde geliştirilmiş güç ve verimlilik sağlar. Bu arada, aracın EU5 emisyon standartlarına uyduğunu söylemiş miydik? TSI benzinli motorlarda sürtünmeyi azaltan ve performansı geliştiren yeni tasarlanmış krank mili yatakları bulunur. Hangi motoru seçerseniz seçin, hepsi de artan yakıt verimliliği ve çevreye duyarlılık ile birlikte arzu ettiğiniz sportif hissi sunar.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

 3. oguzturk Administrator Staff Member

  Yeni dış hatları ve kabin görünümü, güçlü ve verimli motorları ve tamamen yeni XDS ile Leon FR'yi farklı bir yere koyun ve güçlü görünümle üst düzey teknolojinin yaratabileceği farkı hissedin.

  Donanımlar

  Benzinli Motor:
  2.0 lt TDI CR 170 hp DSG

  Yeni LEON FR'nin tamponunun alt kısmına bakın ve kalbinizin nasıl atmaya başladığına dikkat edin: 2.0 TSI 211 hp, 6-ileri DSG şanzımanlı motor seçeneği ile bu otomobilin gücünü görebilir ve hissedebilirsiniz.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 4. oguzturk Administrator Staff Member

  Yeni Leon CUPRA'nın standart donanımında, yeni XDS sistemimiz de bulunmaktadır. Viraj geçişlerinde, elektronik stabilizasyon sistemi kendi kendini bloke eden bir diferansiyel olarak çalışır ve verimlilik kaybı yaratmadan sürüş tepkilerini yumuşatır. ESP (Elektronik Stabilizasyon Programı) teknolojimizle mükemmel bir uyum içinde çalışan bu sistem, tutunma yeteneği zayıflayan tekerleğe fren uygular. Viraj geçişleri hiç bu kadar keyifli ve emniyetli olmamıştı.

  Yarış ve emniyeti birbirinden ayırmak mümkün değildir. Bu nedenle, yeni Leon CUPRA'nın standart güvenlik donanımı hayli zengindir ve şunlardan oluşmaktadır: ABS (Kilitlenme Önleyici Fren Sistemi), TCS (Çekiş Kontrol Sistemi), EBA (Acil Durum Fren Yardımı) teknolojili ESP (Elektronik Stabilizasyon Programı), düşük lastik hava basıncı uyarısı, sürücü ve yolcu hava yastığı ve yan hava yastıkları.

  Benzinli Motor:
  2.0 lt TSI 240 hp

  Yeni Leon CUPRA; SEAT'ın seri üretim otomobilleri içinde şu ana kadar üretilmiş en güçlü motoru kullanmaktadır. 0-100 km/s hızlanmasını sadece 6.4 saniyede gerçekleştiren Leon CUPRA, ilk 1000 metreyi 26.4 saniyede geçer ve 247 km/s azami hıza ulaşır. Üstelik bu olağanüstü performansa 100 km'de sadece 8.3 litrelik yakıt tüketimiyle ve 199 gr/km gibi son derece düşük karbon salınımıyla ulaşılmaktadır. Bu sayede yeni Leon CUPRA sadece muhteşem bir sürüş keyfi yaşatmakla kalmaz, ekonomik ve ekolojik açıdan da büyük katkı sağlar. Çok doğru... bir şampiyon her açıdan kusursuz olmalıdır.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş