Scania 2009 yılına hızlı başladı

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 16 Şubat 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  2008 yılını
  “En çok satılan ithal ağır ticari araç” markası olarak tamamlayan Scania, 2009 yılı Ocak ayında aynı pazarda yüzde 51’lik pazar payına ulaşarak, satılan her iki ithal ağır ticari araçtan birinin Scania olmasını sağladı. Scania, Ocak ayı çekici satışlarında ise yerli+ithal çekici pazarının 1.si oldu.

  [​IMG]

  Araçlarının kalitesi, donanımı ve farklı ihtiyaçlara yönelik çözümlerine, Doğuş Otomotiv’in müşteri odaklı hizmet anlayışı da eklenince, Scania son 6 yılın “en çok satılan ithal ticari araç markası” oldu. 2009 yılına da bu başarılarını arttırarak hızlı başlayan Scania, 86 adetlik çekici satışı ile Ocak ayı toplam çekici pazarının lider markası konumuna geldi. Scania Ocak ayı satışları ile toplam pazarda yüzde 17’lik, ithal pazarda ise yüzde 51’lik Pazar payı elde etti.

  Avrupa’nın en büyük karayolu taşıma filolarından birine sahip olan ülkemizde son yıllarda kamyondan çekici araçlara doğru artan bir geçiş yaşanmaktadır. 2007 yılında ülkemizde satılan 16 ton üzeri 26.400 adet ağır vasıtanın % 53’ü kamyon % 47’si çekici iken, 2008 yılında bu dağılım % 52 çekici ve % 48 kamyon olarak gerçekleşmiştir. Esnek taşıma avantajı yaratan, yükleme ve boşaltmada zamandan tasarruf sağlayan, çok amaçlı taşıma yapabilen, yol ve yük güvenliğine sahip olan, yakıt ekonomisi sağlayan, sürücüye sürüş konforu ve rahatlığı sunan ve yüksek Euro normlarına sahip(çevreci) çekici araçlara olan bu talep kaymasının öncülüğünü ise Scania markası yapmaktadır.

  2009 yılının ilk ayında 86 adet satışı ile toplam çekici pazarından yaklaşık yüzde 30 pay alan Scania araçlar, düşük yakıt tüketimine ve bakım giderlerine, Türkiye’nin yol şartlarına uygun özelliklere, yüksek çekiş gücüne, Retarder fren sistemine, yüksek 2. el değerine, yaygın servis ve yüksek yedek parça bulunabilirliğine ve 24 saat hizmet veren yol yardım sistemine sahiptir.

  Düşük operasyonel maliyetlerin daha da önem kazanacağı 2009 yılı içerisinde, müşterilerinin çözüm ortağı olmayı, müşterilerine en hızlı ve ekonomik hizmeti sunmayı temel felsefesi olarak belirleyen Scania/Doğuş Otomotiv, satışlarını ve pazar payını korumayı hedeflemektedir.

  [​IMG]
  13.02.2009, Cuma
   


Sayfayı Paylaş