Sarıkamış Dizisi Filmi

Konusu 'Diziler' forumundadır ve elif tarafından 24 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Sarıkamış Dizisi ve Filmi
  Sarıkamış'ta doğan aşk, dizi film oluyor

  Son yıllarda birçok yerli diziye ev sahipliği yapan Doğu ve Güneydoğu yeni bir diziyle daha gündemde; Mizgin. Çekimleri Kars'ın Sarıkamış ilçesinde devam eden Mizgin birbirini sevmeyen Miran ve Yezdan ailelerinin çocukları arasında geçen aşkı anlatıyor.

  Fer-Gün Yapımcılık tarafından çekilen dizi Sarıkamış yöresinin kültür ve sosyal hayatını vizyona taşımayı hedefliyor. Hikmet Karagöz, Belgin Bahar, İlknur Saydaş ve Ferhat Gündoğdu gibi sanatçıların rol aldığı dizide oyuncuların çoğunluğu köylülerden oluşuyor. İlk 6 bölümünün çekimi Sarıkamış'ta yapılan Mizgin'in devam edip etmeyeceği ise alacağı reytinge göre değişecek. Ekim ayında ekrana gelecek dizinin hangi kanalda yayınlanacağı ise daha sonra belli olacak. M. Emin Karakurt, Kars

  Sarıkamış Dramı, Enver Paşa ile Albay Hafız Hakkı’nın kişisel tutkularının çatışmasından, çılgınca tutumlarından, gerçekleri görmezlikten gelerek acımasız emirler vermelerinden doğmuş; sonuçta iki hafta içinde doksan bini aşkın Türk genci donarak ölmüştür. Dramı bütün ayrıntılarıyla açıklayabilmek için yazar mozayık diye tanımlayabileceğimiz çalışma biçimini seçerek,bir mozayık taşı gibi tek başına anlam taşımayan savaşçı anılarını, gazete haberlerini, çarpışmaları, verilen emirleri, belgeleri, komutanların tutum ve davranışlarını gün gün sıralayarak dramı her yönüyle ortaya çıkarmaya çalışmıştır.
   


Sayfayı Paylaş