Sarı Prenses Yavru Bakımı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve CAN tarafından 22 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. CAN Well-Known Member


  Sarı Prenses Yavru Bakımı ve Beslenmesi

  Keseleri varsa yem vermeye gerek yok. Bir kaç gün keselerden besleneceklerdir. Keseleri kayboduğunda artemia ile 2 hafta beslemek gerekiyor, bu onların güçlü ve sağlıklı olmaları için çok önemlidir. Daha sonra toz yemler verilmeye başlanabilir.

  Yavru keselerden düşmüşse. Yavru büyütme yeminde Artemia olmazsa olmaz denmekte, Larviva da bulabilirseniz tavsiye edilmekte. Sera marka yavru yemleri, yada tetra baby'i kullananlar da bu yemleri tavsiye ediyorlar. Ben bu yemlerin hiç birini kullanmadım. Bir zamanlar sarı prenses beslerken yavrulara verdiğim yemler ise, kurutulmuş, havanda dövülerek toz haline getirilmiş, elenmiş karides unu, yada iyice haşlanmış yumurta sarısını ezip hazırladığım yumurta sarısı suyu, yada büyüklere verdiğim yemin havanda dövülerek toz haline getirilmiş halidir.

  İmkanların hangisine elverişli ise onu tercih edersin. Kuma gelince ince kum kullanmanı tavsiye ederim. Bol kayalıklı dekor ister. Su sıcaklığı 25-26 derece iyidir. Sert sulardan hoşlanırlar. pH= 7,7- 8,5 arası iyidir derler. Yavrularını büyüklerin yiyemeyeceği boya gelinceye kadar ayrı akvaryumda beslemeni öneririm. İnşallah kayıpsız büyütürsün.
   


Sayfayı Paylaş