Sarı Prenses Malawi Ciklet Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 27 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Sarı Prenses Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

  Sarı Prenses,latince ismi Labidochromis Caeruleus olan barışçıl bir akvaryum balığıdır. Ülkemizde sarı prenses ismi ile satılmaktadır. 13-15 cm boylara ulaşabilirler. Anavatanı Afrika kıtasının Malawi gölü olan bu balık sığ kayalıklarda yaşamayı sever.

  Ortak İsim: Sarı Prenses
  Bilimsel Adı: Labidochromis Caeruleus
  Dağıtım: Afrika/Malawi
  Beslenme: Omnivor(Etçil ve Otçul)
  Mizaç: Barışçı-Bölgeci-Eşleşme döneminde agresif
  PH: 7.5-8.6
  Sıcaklık: 23C - 28C
  Su Sertliği: Sert
  Zorluk Seviyesi: 3
  En Az Akvaryum Hacmi: 120 lt
  Maksimum Boy: 13 cm
  Ana renkler: Sarı, Siyah

  [​IMG]

  Cinsiyet: Olgun erkeklerde sırt yüzgeç siyah renkli kabul edilir. Erkeklerde ağız kenarı yanaklar daha renkli, dişilerde ise mat ve daha beyazdır. Bazı erkeklerde göz ve ağız arasında kahverengi bir renk mevcuttur.

  Bakım: Sebze ve protein içerikli pul yemler ve canlı yemlerle beslenmelidir. Yem ayırımı yapmaz.Sebze diyeti mutlaka yapılmalıdır. Su cichlid tuzu ve yüksek Ph içermelidir.Kaya dekorları ile mağaralar oluşturulmalıdır.Akvaryum tabanı ince kumla kaplı olmalıdır.(Mercan kırığı ince) Daha az agresif mbuna balıkları ile bakılabilir. turkeyarena

  Üretim: Bir erkek için, 3 dişi önerilir. Üreme tankında, kayalarla dekore edilmiş mağaralara ihtiyaç vardır. 3 haftalık kuluçka dönemi vardır.Yavrular, taze gıda ve artemia ile beslenebilir.

  Genel Yorum: En tutulan balıklardan biridir. Renkli, hareketli, üremesi kolay kötü şartlara toleransı yüksektir. Akvaryumda dekor olarak kayalarla mağaralar yapılmalıdır. Erkaklerin ağzı kur yaparken siyah-mor arası bir renk alır.
   


Sayfayı Paylaş