Sarı Prenses Akvaryumu Nasıl Olmalı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve GamZe tarafından 20 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Sarı Prenses Akvaryumu Nasıl Olmalı? Nasıl Dekore Edilmeli? Sarı Prenses İçin Kum Nasıl Olmalı gibi sorularınıza kısaca değinmek istedim.

  Sarı prensesler için aldığınız akvaryum tank en az 150 litrelik bir hacime sahip olmalı. Akvaryum için seçilen malzemeler iyice yıkandıktan sonra akvaryuma eklenmelidir. Akvaryuma için kullanılacak olan kum çok iyi yıkanmalıdır. Kum yapısı gereği suyu bulandıracağı için öncelikle kumu koymalı daha sonra hafif bir şekilde su konulmalı, dinlendirildikten sonra da aksesuarlar eklenmelidir. Sarı Prensesleriniz için hazırlayacağınız akvaryumunun ölçüleri önemlidir. Büyük ve iyi dekore edilmiş bir akvaryumda balıklarınız çok rahat edecekler ve bol bol yavrular alabileceksiniz. Akvaryum suyunun sert ve ph acisından yüksek olması da önemli bir etkendir.

  [​IMG]

  Sarı Prenses için kayalıklarla dekore edilmiş bir akvaryum olması gerekir. balıkların gayet büyük olması için akvaryum suyunun temiz sertlik derercesinin fazla akvaryumun büyük olması balık gelişimi hakkında önemli rol oynar bu balık sert sudan hoşlanır sert suyu ayarlamak için sürekli su değişimi yani, taze su eklemesi yapılmalıdır. Fazla dekor kullanmayın. Sarı prensesler için bitkiye ihtiyacınız yoktur ama bitkili bir akvaryum kurmak isterseniz kalın yapraklı bitkiler tercih edin.

  Sarı prensesler için kuracağınız akvaryumda kayalar olmazsa olmazlardandır. Akvaryumun sağ ve sol köşesine üst üste koyarak kayalardan mağra oluşturabilirsiniz. Hem görsel birşey olur hemde akvaryumun orta kısmı yüzme alanı olarak ayarlanmış olur.
   


Sayfayı Paylaş