Sarı Prenses Akvaryumu Kurulumu

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve GamZe tarafından 17 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Sarı Prenses için Gerekli Akvaryum Kurulumu

  Sarı prenses için en az akvaryum hacmi 120 lt olmalıdır. Bunun altındaki hacimlerde bu balığın yaşam şansı azalır.

  [​IMG]

  Filtre: Dış filtre olması gerekir. suyun tazeliğini korumasına yardımcı olabilecek her türlü aksesuar kullanılabilir.

  Isıtıcı: Isıtıcı olarak 100 watt lık seçilmelidir. Kurulacak akvaryum soğuk bir mekanda duracak ise 2 tane (az150lt) ısıtıcı takmakta yarar var. Elektrik tasarrufu açısında da önemlidir.

  Aydınlatma: Aydınlatma akvaryumun kapağına nemden etkilenmeyecek şekilde monte edilmelidir. Işığın renginin mavi olması chiclid lerde daha makbuldür. Elektrik ve su tehlikeli birer eleman oldukları için ikisinin birleşmesi önlenmelidir her zaman akvaryum içine temas edilmeden aydınlatma fişi çekilmelidir.

  Hava motoru: Canlılar suda, karada yaşadıkları her yerde havaya ihtiyaçları vardır. Bunun eksik olması ALLAH katında bizi suçlu duruma düşürür. Sağlıklı bir hava motoruyla canlılara rahat ettirilmesi gerekir. Hafta 1veya 2 kova taze dinlenmiş su eklemek canlıların sağlıklı ve huzurlu olmasını da sağlar.

  Bitki: Chiclid balıkları akvaryum unda bitki konulacaksa kalın yapraklı kauçuk' umsu bitkiler tercih edilmeli. Diğerlerini koymak yem vermek olur.

  Derece: Akvaryum da birderece bulunması yaralıdır. Isıtıcıların bozulma ihtimali her zaman vardır. Su değişikliğinde de çok faydalı olacaktır.

  Kum: Akvaryuma döşenecek kum çok iyi yıkanmalıdır. Ne kadar yıkasanızda kum suyu bulandıracağı için suyu koymadan kumu koymalı suyuda direk kumun üzerine değil bir taş ya da nesne üzerinden süzülerek dökmeniz gerkir. Kumun temizliği ise haftada bir üzerindeki pislik hortumla çekilmeli ayda bir ise tuzla yıkanmalıdır.
   


Sayfayı Paylaş