Sarı Kantaron Yağı Faydaları ve Kullanımı

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 8 Mart 2010 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Sarı Kantaron Yağı Faydaları ve KullanımıGüneş yanıkları için de kullanılır. Antiseptik özelliği ile yarada mikrop oluşmasını önler. Damar büzücü etkisi ie kanamayı kısa sürede durdurur. Kantaron yağı bebeklerin pişiklerinde de çok etkilidir. Dahilen kullanımda kan şekerinin düşürülmesine yardımcı olur. Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için, cilt bakım yağı olarak faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda sürüldüğü sürece yaranın sebep olduğu ağrı ve sızıları giderir. İltihap önleyici özelliği ile yarada herhangi bir iltihap oluşmasını engeller. Hücre yenileyici özelliği sebebiyle, özellikle yara ve yanıklarda oldukça etkilidir. Sarı kantaron yağı sadece açık yaralar için değil yeni yaralar, çürükler, beze ve çıbanlar için de kullanılır. Korku, endişe, kaygı, umutsuzluk ve çaresizlik duygularının giderilmesinde yardımcıdır. Etkili bir masaj yağıdır, bel ağrısı, siyatik ve romatizma için faydalıdır.turkeyarena.net Karın ağrısı çeken bebekler sarı kantaron yağının göbeklerine yumuşak bir şekilde masaj yapılarak sürülmesiyle rahatlatılr.

  Kantaron Yağı Nasıl Kullanılır? Günde 2 defa bir çay bardağı suya veya şekere 4-5 damla damlatılarak alınır. Hemoroite dıştan sürülür.

  Uyarı: Dahilen kullanımlarda günde bir tatlı kaşığından fazla içilmesi uygun değildir.
   


 2. Ayşe Melek Well-Known Member

  yaklaşık 2 ay önce kaza yaptım şakağımda saç derime yakın yerde 3 cm kadar bir yara oluştu dikiş attılar bu dikiş izinden kurtulmak için kantaron yağını kullansam fayda görürmüyüm???
   
 3. hakan788 Well-Known Member

  dene bence 5 lira bişey fayda görenleri duydum ve okudum.
   
 4. Misafir Guest

  Aktarlarda satılan kantaron yağı ticari amaçlı olduğu için dört dörtlük değildir. En faydalı kantaron yağı, delice denilen zeytinin yağından yapılırsa tam anlamıyla kantaron yağıdır ve çok faydalıdır. Bulma imkanınız varsa köylerden temin etmenizi tavsiye ederim yada sarı kantaronu alıp bir litre zeytin yagı şişesine koyun, 2-3 ay beklemeye alın. Daha sonra yukarıda belirtilen her türlü rahatsızlığınızda kullanabilirsiniz. Her evin ihtiyacı olan birşey olduğu için, kendiniz 1 litre yapıp bulundurmanızı tavsiye ederim...
   
 5. BaRıŞ Well-Known Member

  bulabilirsem yapmayı deneyeceğim, ayrıca konuya bilgileriyle katılan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
   

Sayfayı Paylaş