Şans Noktası

Konusu 'Astroloji ve Burçlar' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 8 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. EjjeNNa Administrator


  Astrolojide Şans Noktası (Part of Fortuna) ve Etkileri

  Astrolojide önemli Arap noktalarından biriside şans noktasıdır, şans noktası(part of fortuna)Yükselen + Ay - Güneş hesaplanarak bulunan sanal bir noktadır etkisi ise gayet reeldir. Gündüz ve gece haritaları için ayrı hesaplanır.

  Şans noktası şansın anahtarı olduğu kadar kötü bir yerleşimde ve sert açılar oluşturuyorsa kişi için şanssızlık noktasına da dönebilir. Şans noktası güneş-ay ve yükselene göre hesaplandığı için, bu üç öğe olumsuz açılar yapıyorsa şans noktası sıkıntı noktasına da dönüşebilir.

  KOÇ: Gerçek başarıya kendi güçleri ile ulaşabileceklerini amaç olarak gören insanlardır, şanslarını yaratma noktasında, zihinsel düşüncelerini ego yüksek egosuyla birleştirip harekete geçen bireylerdir.

  BOĞA: Onlar için mutluluk ve şansın noktası kişisel maddesel şeylere sahip olmak ve cinsellikte başarılı olmaktır. Şans enerjisini doğru kullanması için zaman zaman eski köhnemiş bağnaz düşüncelerinden kurtulması şarttır.

  İKİZLER: Bu insanlar için en büyük şans, iletişim ve haberleşmedeki inanılmaz yetenekleridir. Onlar için mutluluk sürekli konuşmaktır ve mutlu hissettiği çevre düşünceleriyle önde gelen insanların bulunduğu ortamlardır.

  YENGEÇ: Bu insanlar için şans, hayatın her noktasını dolu dolu yaşamaktan hissetmekten bu özelliği ile sevilmesinden oluşur.

  ASLAN: Bu insanlar için şans, toplumunda kabul gördüğü bir konuda lider olmaktan geçer, beğenilmek hayran olunmak onlara mutluluk verir, şanslarıda bu doğrultuda düzenlenir.

  BAŞAK: Bu insanlar için şans, sorumluluklarını en verimli şekilde yerine getirme yeteneğiyle orantılıdır. Mutluluğu ise çevrelerini örgütlemesinden geçer. Yarına asla sorun bırakmaz.

  TERAZİ: Bu insanlar için en büyük mutluluk birlikte çalıştığı insanlarla yaptığı ortak işlerdir. Şansları ise muazzam bir uyum yeteneği ile gelen asaletleridir.

  AKREP: Bunlar için mutluluk kendilerini yenilemekten, cinsel ilişkileriyle, zihni ve ruhsal olaraktan duyguları ile yaşamın anlamını öğrenmek mutluluktur. Başkalarının görmediği düşünemediği yolları görmesi en büyük şans anahtarıdır.

  YAY: Bu insanlar için mutluluk özgürlüktür, şansları uzak yerlerdedir bunun bilincine varıp uzak yerlere gidip şansını yakalamalıdır.

  OĞLAK: Şans noktası oğlakta olan insanlar ise gözlemlerime dayalı, düzenli bir hayatları olması en büyük şanstır ve mutluluk onlar için iyi bir iş ve evdir. Bu insanlar başarıya er ya da geç muhakkak şansında yardımıyla ulaşırlar

  KOVA: Bu insanlar için şans orjinal, spontane gücü ile sunulmuştur, yeni bir şeyler öğrenmek çok mutlu eder. Sevinçleri bireysel değil evrenseldir ve şans bu insanlara zeka ile gelir, özgür düşünce ile gelir.

  BALIK: Ah işte balıklar, kendi burcum, zaman mekân ve düşünce ötesine geçmek şanslarıdır. Şans noktası burada en rahat konumdadır, güçlü sezgisellik verilmiştir. Onlar için mutluluk sessiz bir anlayışla hayatı deneyimleyerek anlamaktan geçer. Düşledikleri şeyler gerçek olan insanların şans noktası genelde balık burcunda olur...
   


Sayfayı Paylaş