SanDisk telefon hafıza kartları

Konusu 'Donanım' forumundadır ve pult tarafından 5 Eylül 2009 başlatılmıştır.

 1. pult Well-Known Member


  SanDisk telefon hafıza kartları


  [​IMG]

  16GB kapasiteli microSDHC hafıza kartları cep telefonlarının yanı sıra video kameralar, GPS alıcı cihazlar ve SanDisk Sansa modelleri gibi microSD kart yuvasına sahip MP3 çalarlar gibi diğer cihazlarla da kullanılabiliyorlar. Current Analysis Mobil Cihazlar Araştırma Direktörü Avi Greengart'ın konuyla ilgili görüşleri şöyle: "Cep telefonları günümüzde sadece telefon olmanın çok ötesine geçmiş durumdalar - bu cihazlar artık mobil müzik oynatıcı, mobil ofis ve hatta mobil sinema oynatıcı görevi de görüyorlar. Flaş bellek kartlarının veri depolama kapasiteleri de artmış durumda ancak günümüzde 8GB kapasiteli bir hafıza kartı dahi GPS harita bilgilerini, birkaç film dosyasını, bir iki oyunu, bir sunum dosyasını ve diğer uygulamaları kaydetmede yetersiz kalabiliyor. Mobil veri depolamada daha yüksek kapasitelere olan gereksinim açık. SanDisk 16GB telefon hafıza kartları kullanıcıların tüm dijital içerik dosyalarını yanlarında beraberlerinde taşımalarına ve buna rağmen hâlâ cep telefonlarında diğer işlemler için yer kalmasına olanak tanıyor.

  MicroSD hafıza kartları bu yuvayı destekleyen cep telefonlarında ve maksimum 2GB kapasiteye kadar kullanılabiliyorlar. Günümüz microSDHC hafıza kartları 4GB, 8GB ve artık 16GB veri depolama kapasiteleriyle bu yüksek kapasiteleri destekleyen yeni model cep telefonlarında kullanılabiliyorlar. Memory Stick Micro (M2) hafıza kartları Sony Ericsson'un yeni nesil cep telefonu modelleri için geliştirildiler ve bu telefonların hepsi 2GB, 4GB, 8GB ve 16GB kapasite seviyelerine uyumlular. SanDisk'in 16GB kapasiteli hafıza kartları beş yıl garanti süresine sahipler.

  SanDisk'in 16GB microSDHC hafıza kartı 99.99 dolar ve SanDisk 16GB M2 hafıza kartı da 129.99 dolar tavsiye edilen satış fiyat etiketi ile piyasalara sunulacaklar.
   


Sayfayı Paylaş