SanDisk 32GB CF

Konusu 'Donanım' forumundadır ve pult tarafından 2 Eylül 2009 başlatılmıştır.

 1. pult Well-Known Member


  SanDisk 32GB CF

  [​IMG]
  Canon'un tanıtımını yeni gerçekleştirdiği EOS 5D Mark II dijital SLR fotoğraf makinesi dijital görüntüleme sektöründe yeni bir trendi de temsil ediyor: dijital SLR fotoğraf makineleri ile yüksek megapikselde fotoğraflar ve High Definition (HD) video görüntüler çekme olanağının yüksek kapasiteli hafıza kartlarına doğurduğu gereksinim. Flickr.com'um kullanıcıların 90 saniye süreli video görüntüleri veya "uzun fotoğraflar" olarak adlandırılan kayıtları yüklemesine izin vermesi ile DSLR video kayıtları geniş bir kullanım alanı bulacak gibi görünüyor. Canon'un yeni DSLR fotoğraf makineleri kullanıcıların profesyonel seviyede fotoğraf çekmelerine olanak tanırken SanDisk hafıza kartları da ortaya çıkan bu büyük boyutlu dosyaları kaydetmek için gerekli olan kapasiteyi sağlıyor.


  Dijital SLR fotoğraf makinelerinde HD kalitesinde video kayıt özelliğinin yer almaya başlamasıyla birlikte kullanıcıların kendilerini yaratıcı şekilde ifade etmeleri konusunda yeni açılımlar ortaya çıkıyor. Şipşak fotoğraf makineleri bir süreden video kayıt da yapabiliyorlar ancak HD kayıt özellikli dijital SLR'ler video kayıt fonksiyonunun çıtasını bir üst seviyeye yükseltiyor. DSLR fotoğraf makineleri kullanıcıların çeşitli ve farklı objektiflerle esnek çekim olanaklarına kavuşmasını sağlıyordu. Şimdi ise bu esnek çekim olanaklarını video tutkunları da gerçekleştirebiliyorlar ve örneğin artık balıkgözü veya telefoto bir objektif ile video kayıt yapılabiliyor.

  RAW formatta çekilen fotoğraflar JPEG formattaki fotoğraflarda 10 kata kadar fazla yer kaplayabiliyorlar. 32 gigabyte (GB) kapasiteli yeni SanDisk Extreme III CompactFlash (CF) hafıza kartları fotoğrafseverlerin kart kapasiteleri konusunda endişe duymaksızın daha uzun sürelerde RAW formatta çekim yapmalarına olanak tanıyor.


  SanDisk 32 GB CD ve Canon EOS 5D Mark II
  16:9 geniş formatta ve 1920 x 1080 piksel çözünürlükte saniyede 30 kare çekim hızı ile Full HD video kayıt özelliği ile Canon EOS 5D Mark II dijital SLR fotoğraf makinesi yüksek veri alanı gerektiren bu tip fotoğrafçılığı sorunsuz ve keyifli hale getiren bir hafıza kartına da ihtiyaç duyuyor. SanDisk Extreme III CompactFlash hafıza kartı ürün serisi 32 GB kapasiteli yeni versiyonunun eklenmesiyle HD kalitesinde bir buçuk saat süreyle video görüntü kaydetmeye olanak tanıyor. Saniyede 30 megabyte (30 MB/s) veri aktarım hızına sahip olan SanDisk'in yeni Extreme III CompactFlash hafıza kartları 32 GB'lık veriyi bilgisayar ortamına 15 dakikadan biraz daha uzun bir sürede aktarabiliyor.


  SanDisk Ürün Pazarlama Müdürü Susan Park: "Canon EOS-5D Mark II dijital SLR fotoğraf makinesi DSLR'lerdeki, yüksek çözünürlükte fotoğraf ve full HD kalitesinde video kayıt özelliklerini bir araya getiren yeni trendi vurguluyor. Canon EOS 5D SanDisk Extreme hafıza kartlarının yüksek performansından ve geniş depolama kapasitesinden sonuna kadar yararlanabilen gerçekten dikkat çekici bir model." SanDisk Extreme III ürün ailesi 4 GB'tan 32GB'a kadar CompactFlash modelleri ile veri okuma/yazma hızını 20 MB/S2den 30MB/S'ye %50 oranında arttıran yeni SanDisk Extreme SDHC ve SanDisk Extreme III Memory Stick PRO HG DUO hafıza kartlarını içeriyor.
   


Sayfayı Paylaş