Sanal CD Uzmanı Bu 4 Yazılı Mutlaka Deneyin!

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 17 Mart 2011 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  CD gibi optik bir medyayı sanal sürücü olarak bağlayabilmek şüphesiz bizi hem zahmetten kurtarıyor hem de zamandan tasaruf etmemizi sağlıyor. Daemon Tools yıllardır bu alanda önde olarak biliniyor ancak artık rakipsiz değil. Eğer Daemon Tools'a Windows'da iyi bir alternatif arıyorsanız doğru yerdesiniz.

  Bu sayfada kısaca DAEMON Tools'un ücretsiz sürümünü, sonraki sayfalarımızda ise 3 alternatifini ele alacağız.

  DAEMON Tools Lite
  DAEMON Tools Lite, ticari DAEMON Tools ürünlerinin ücretsiz bir sürümü. Ücretli sürümüne en iyi alternatif olan bu sürüm, bazı kısıtlamalara sahip. Ara yüzü ise tanıdık ve aynı zamanda kullanımı kolay.

  Program bilindik, bilinmedik birçok biçimi bağlayabiliyor (.MDX, .MDS/.MDF, .ISO, .B5T, .B6T, .BWT, .CCD, .CDI, .CUE, .NRG, .PDI, .ISZ), bununla da kalmayıp 4 sanal sürücü oluşturabiliyor.

  Ücretsiz sürüm ile .MDS, .MDF ve .MDX biçiminde disk imaj dosyaları oluşturmanız mümkün.

  WinCDEmu
  Listemizin ilk sırasında tamamen ücretsiz ve açık kaynak kodlu olan WinCDEmu yer alıyor. Program birçok faydalı işleve sahip. Bağlayabildiğiniz imaj dosyaları ise: .ISO, .CUE, .NRG, .MDS/.MDF, .CCD ve .IMG.

  WinCDEmu, Windows Gezgini ile entregre oluyor ve desteklenen imaj dosyasına çift tıklayarak onu anında sanal sürücünüze yerleştirebiliyorsunuz. İmajı sağ tuş menüsünü kullanarak Bilgisayarım'dan çıkartmanız da mümkün.

  Alcohol 52%
  Alcohol Software tarafından geliştirilen yazılım, ticari sürümü olan Alcohol 120%'den daha küçük bir imaj yazılımı. Bu ücretsiz sürümünde popüler imaj dosyalarını bağlayabiliyor, aynı anda 6 sanal sürücüye sahip olabiliyorsunuz.

  Alcohol, WinCDEmu gibi Windows Gezgini ile entegre olmuyor ve imajınızı bağlamak için onu öncelikle Alcohol'e eklemeniz, ardından çift tıklamanız gerekiyor.

  Ücretsiz sürüm sadece kişisel kullanıma yönelik ve farklı bir kullanım için lisans satın almanız gerekiyor. Programı yüklerken gereksiz olan Alcohol Soft Toolbar'ın işaretini kaldırmayı unutmayın.

  Virtual CloneDrive
  Virtual CloneDrive, tanınan imaj dosyalarını ve 8'e kadar sanal sürücüyü destekleyen ücretsiz bir imaj bağlama yazılımı. Yüklerken karşınıza Windows sürücü uyarısı çıkarsa bunu 'Devam et'e tıklayarak geçin. Programı yükledikten sonra tek yapmanız gereken imaj dosyasına çift tıklamak.
   


Sayfayı Paylaş