Samsung'un, Ice Cream Sandwich Yüklü Yeni Telefonundan Ön Bilgiler

Konusu 'Samsung' forumundadır ve OrKuN tarafından 5 Ekim 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Samsung'un yeni canavarlarından haber var. Apple'ın iPhone 4S modelini tanıttığı etkinliğin oluşturduğu gündem hareketliliği yavaşlamaya başlarken gözler bu kez Google'ın yeni işletim sistemi Ice Cream Sandwich ve Samsung'un Nexus Prime modeline çevrildi.

  Samsung yeni tanıtacağı modellerin gizemli reklamlarını yaparak ilgiyi üzerinde tutmayı çok iyi başarıyor. Kablosuz teknolojiler konferansı CTIA 2011'in sonbahar bölümü 11 Ekim'de San Diego'da gerçekleştirilecek. Samsung ve Google'ın bu etkinlikte yeni ürünlerini tanıtması bekleniyor.

  Tanıtımın adı Samsung Mobile Unpacked 2011 olarak belirlendi ve afişler hazırlandı. Tanıtımın içeriğinin ne olacağı resmi olarak açıklanmadı ancak Samsung'un Nexus Prime ve üzerinde çalışan Google Android Ice Cream Sandwich olacağı iddiaları kuvvetli. Samsung'un son yayınladığı reklam da buna işaret ediyor.

  Samsung reklamında büyük bir şeylerin geleceği mesajını veriyor. Ekranda kısa süreli görünen cihaz ise kavisli ekranıyla göze çarpıyor. Nexus S cihazı da benzer şekilde kavisliydi ve Android 2.3 sürümünün tanıtımında kullanılmıştı.

  Nexus Prime modelinin tahmin edilen özellikleri ise 4.6 inçlik Super AMOLED HD ekran, 1.5 GHz hızında çift çekirdekli TI OMAP işlemci, Android 4.0 Ice Cream Sandwich, 1GB RAM, 5 MP Kamera ile 1080p video kayıt özelliği, 1 MP ön kamera şeklinde. Reklamdaki "büyük" tanımlamasının ekran için yapıldığını söylersek yanılmış olmayız.

  Apple'ın iPhone 4S modelinin beklentilerin biraz altında çıkması Androidli cihaz üreticileri için yeni bir fırsat doğurabilir. Bu bakımdan 11 Ekim'deki tanıtım büyük önem taşıyor.
   


 2. OrKuN Well-Known Member

  HD AMOLED ekrani goren de baska ekrana ekran demiyor. Ayrıca bu telefonun en büyük artısı android güncellemelerini hep en önce ve daha uzun süre alacak olması. google telefonlarının her zaman için bu artısı vardı ancak donanım olarak zayıf kalıyorlardı. eğer samsung galaxy SII'deki gibi başarılı bir telefon ürettiyse, Nexus Prime istisnasız herkesin cebinde isteyeceği bir telefon olacak.
   
 3. EmRe Well-Known Member

  nexus prime in donanim citasini yukseltecegi gözüküyor. Bunu herkez tahmin ediyor. ama tanitimda ciddi bir yenilikle gelirse applea cok ciddi darbe olur. reklamdan gordugum kavisli ekran siddetle muhtemel.

  Ahh iphone ahhh ne bekle ne ciksin.
   

Sayfayı Paylaş