Samsung Ses Yükseltme Şifresi

Konusu 'Akıllı Telefon Sorunları' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 15 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Samsung Ses Yükseltme Şifresi Nedir?

  Galaxy S2-S3 ve S4 serilerinde ses yükseltme işlemi;


  Telefon numarasının girildiği ekranda*#*#197328640#*#* yazıldığında servis moduna geçiş yapılacaktır. Burada “Audio” seçeneğini işaretlediğimizde yeni bir menü çıkacak ve Voice call (sesli arama) handset(eller serbest durumu) headset (kulaklık) Speaker (Hoparlör) seçeneklerinden Speaker (hoparlör) seçilir yeni çıkan menüde Volume(ses) ayarı seçilir. Çıkan menüde SRC Speech RX Volume seçilerek istenilen seviyeye(level) getirilir. Burada açılan yeni menüde input(değer)kısmı işaretlenerek telefonun menü tuşundan Key İnput(değer verilmesi) tuşuna basılır ve istenilen değer 0-100 aralığında verilir. Son olarak telefon menü tuşundan End (bitir) seçilerek servis modundan çıkılır. Ancak bu işlemin çalışması için öncelikle *#*#197328640#*#* yazıp servis moduna girildiğinde audio seçeneği ve ardından Speaker seçeneği işaretlendiğinde çıkan menüde Diamond Solution işaretlenip voice booster seçilir. VBonoff seçeneğinin üstüne gelinerek telefon menü tuşuna basılıp key input seçeneğine gelinerek “1” yazılır. Böylece Voice Booster On (açık) konuma getirilmiş olunur. Bu işlem yapılmadığı taktirde ilk etapta vermiş olduğunuz değer geçersiz sayılır.

  Samsung Galaxy S3 mini ve diğer Galaxy telefonlar için ses yükseltme işlemi;

  Telefon numarasının girildiği ekranda *#8999*8378# yazarak servis moduna girilir donanım testi ses ayarları için İSS normal 2 deki K.K değeri 14 yada 15 yapılarak ses yükseltilmiş olunur.

  Bu kodlar dışında ses yükseltmek için Google play sitesinden indirebileceğiniz bazı ses yükseltici uygulamalar da telefonun sesinin yükselmesine yardımcı olacaktır. Bu programları android markete girerek ses yükseltme olarak arattığınızda bulabilirsiniz.
   


 2. BaRıŞ Well-Known Member

  Galaxy S2-S3 VE S4 Ses Yükseltmek için;

  1-) Eğer telefonun sesini, kulaklık sesini, vs az buluyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  *#*#197328640#*#* ı yazarak arayın.
  Service Modu bir menü geliyor. Bu menüde aşağıda ki adımları t
  5 – Audio
  1 – Voice Call
  1 – HandSet
  1 – Volume
  1 – SRC Speech RX Volume
  5 – 5_lvl:87

  Menüye Basın – Soldaki
  0 ve 100 arasında bir değer seçiniz. 0 en düşük 100 en yüksek yani en çok sesli seçenek.
  Okey diyerek çıkınız.

  2-) Üstte ki çoğu galaxy telefonlarda olmaktadır. Olmazsa bunu deneyebilirsiniz.
  *#8999*8378# Tuşlama yerinden yazıyoruz ve karşımıza menü geliyor. O menüden , " Donanım Testi - Ses Ayarı" na geliyoruz.
  ISS Normal 2 deki K.K yı 14 veya 15 yapınız. ( 14 yapmanız idaeldir. Çünkü sesi bozmak ve hoparlöre zarar vermek istemezsiniz , öyle değil mi ? )

  3-) Bazen üstte ki 2 si de olmayabiliyor. ilk 2 si olmadı ise bunun kesin olması gerekiyor.
  *#*#889988#*#* bu kodu arama tuşlarından girin . sonra yönetici menüsü geliyor . orda audio seçeneği var yan sayfada ordan sesi istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Fazla arttırmamanız sizin yararınıza olacaktır.
   

Sayfayı Paylaş