Samsung Hibrit Fotokamera

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve pult tarafından 2 Kasım 2009 başlatılmıştır.

 1. pult Well-Known Member


  [​IMG]

  Micro Four Thirds,yani anlayacağımız dilde kompakt D-SLR makineler,panasonic,olympus ve ve şimdide samsun bu modayı takip edenlerden,şu günlerde duyurusu beklenen NX10 Micro Four Thirds hibrit bir makine.
  Şimdilik sizlere Samsung NX10 hibrit fotoğraf makinesinde 14.6 megapiksel çözünürlüklü bir CMOS görüntü sensörü olduğunu söyleyebiliriz. Kameranın yeni sensörü APS-C format sensörlere benzer bir görüntü oranı sergiliyor. Samsung NX10 dijital fotoğraf makinesinin yüksek çözünürlüklü 3 inç büyüklüğünde AMOLED ekranı da bulunuyor. Bu ekran büyük ihtimalle Samsung ST550 (Samsung TL225) modelinde de bulunan 1,152,000 piksellik ekranla aynı özellikleri içerek. Henüz bu ekranın dokunmatik olup olmayacağı yönünde herhangi bir bilgi yok fakat yine de bu özelliklerde bir ekran sistem fotoğraf makinelerinde bir ilk olacak. Samsung NX10 kompakt fotoğraf makinesi kendine özgü bir objektif yuvasına sahip olacağa benziyor.
  Samsung NX10 dijital fotoğraf makinesi bugüne kadar çeşitli kıtaları dolaşmış durumda. Ürünün 'birebir maket' olarak adlandırılan bir versiyonu Las Vegas'ta düzenlenen PMA 2009 Fuarı'nda ilk defa görücüye de çıkmıştı. Ancak bu model maalesef bir cam vitrin arkasında sergilendiğinden dolayı Samsung'un hibrit fotoğraf makinesine dokunma şansına hiç kimse sahip olamamıştı.Samsung NX10 modelinin tanıtımı ile eşzamanlı olarak çeşitli sayıda yeni objektif modelinin de duyurulması bekleniyor. bu objektifler arasında standart 18-55mm zum, 50-200mm telefoto zum ve 30mm bir model mevcut.
   


 2. BaRıŞ Well-Known Member

  hybrid makine tam olarak ne anlayamadım biraz daha açarsan sevinirim pult hocam,

  slr-like gibi bişeymi oluyor
   
 3. pult Well-Known Member

  Micro Four Thirds,Panasonic ve Olympus'un standarlarını oluşturduğu bir yeni fotokamera standardı,değişebilen lens D-SLR'den,kompakt gövde bildiğimiz dijital kompakt makinelerden alıştığımız düzen,kıvraklığı ve yeteneğide -like makinelerden alınmış melez bir fotokamera çeşididir ve az enerji tükettiği içinde gayet güzel bir sistem.
   

Sayfayı Paylaş