Salatı Tefriciye Bittikten Sonra Ne Yapılır

Konusu 'Sorularla İslam' forumundadır ve EmRe tarafından 14 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Salatı Tefriciyeden sonra ne yapılır? Nasıl dua edilir?

  Salat-ı tefriciye duası bitince şu şekilde dua edilir;

  Eüzübillahimineşşeytanirracim, Bismillahirrahmanirrahim.

  "Elhamdilillahi Rabbil Alemin vel akıbetü lil müttekin ves selatü ves selamü ala Rasulina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmain."

  Allah ım! dile getirdigimiz her türlü hamd ve sena ancak sana mahsustur. Bütün salat ve selamlar da peyganber efendimiz (sav)'in ve o nun bütün al ve ahsabına olsun.

  Ya rabbel alemin ya erhamer rahimin.

  Ya rabbi! divanına geldik yalvarıyor ve dualarımızın makbul olmasını niyaz ediyoruz. Habibin peyganberimiz efendimiz (sav) aşkına kabul eyle ya rabbi!.

  Allah'ım! bütün günahlarımızı bağışla bilerek yada bilmeyerek yaptıklarımızdan dolayı bizi cezalandırma af eyle. Okudugumuz 4444 ADET SELAT-I TEFRİCİYELERİN hasıl olan sevabı sevgili peyganberimiz (sav)'e arzediyoruz, sen kabul eyle ya rabbi!.. Ayrıca sair peyganberlerin sahabilerin ve salihlerin de ruhlarını şad eyle ya rabbi!..

  Dualarımızı hususiyle analarımıza ve babalarımıza ahiret alemine göçen yakınlarımıza da ilet ya rabbi onları lutuf-u kereminle tilavet ettiğimiz TEFRİCİYELER vesilesiyle rahmet ve merhametinle doyur ya rabbi!..

  Azab içinde kıvrananları müşkül durumda bulunanları ayetel kursiler hürmetine sen kurtar ya rabbi!.. Evlerimize ve ülkemize huzur ve bereket gönüllerimize de nur yağdır ya rabbi!..

  Dertli olanlara deva borçlulara da ödeme kolaylıkları nasib eyle ya rabbi!..

  Tüm hastalarımıza acil şifalar ihsan eyle rabbim.

  Dualarımızın kabulu için ya rabbim;

  Amin..Amin..Amin. Bi hürmeti seyyidilmürselin. Vel hamdülillahi rabbil alemin bi rahmetike ya erhamerrahimin.

  Sübhane rabbike rabbil izzeti amma yesifun ve selamun alel murselin vel hamdu lillahi rabbil alemin.. aminnn..

  Ayrıca kısaca şu duada yapılabilir;

  Ya Rabbi Okduğum Bu Salatı Şerife Hürmetine Hacetlerimi Yada Muradımı Ver diyerek Cenabı Allaha dua edilir niyazda bulunulur.
   


Sayfayı Paylaş