Sakal kıran tedavisi nasıl yapılır

Konusu 'Erkek Bölümü' forumundadır ve EmRe tarafından 1 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Doğal yollarla sakal kıran tedavisi nasıl yapılır?

  Halk arasında sakal kıran olarak bilinen rahatsızlık sakalın belli bölümlerde nohut yada bozuk para büyüklüğünde dökülmesi olarak açıklanabilir. Sakal kıran kısaca, stres kaynaklı saçlarda veya sakallarda meydana gelen kıl dökülmeleri olarak ifade edilir. Sakal kıran ilk başlangıç aşaması madeni para büyüklüğünde bir alanda dökülme olarak başlar ve zamanla bir kaç bölgede oluşamaya başlar. Ufak bir madeni para büyüklüğünde başlayan sakal kıran tedavi edilmediği takdirde sakal kıran alanı büyüyebilir.

  Sakal kıran sinsi bir hastalık olup, yavaş yavaş ilerleyebildiği gibi birden bire de gelişebilir. Genelde yetişkinlerde görülen sakal kıranın asıl etkeni, at, köpek, sığır gibi hayvanlarda görülen Trichophyton gipseurridur. Sakal kıran iltihaplı bir hastalık olup, bu tür hayvanlarla haşır neşir olan çiftçilerde veya evde evcil hayvan besleyen kişilerde görülebilir. Hijyen koşullarının yetersiz olduğu yaşam alanları da sakal kırana ortam hazırlamaktadır.

  Suna Dumankaya saçkıran ve sakal kıran için ardıç katranı kullanarak çok etkili olduğunu açıkladığı bir karışım hazırladı.

  Malzemeler: Yarım çorba kaşığı ardıç katranı, yarım limon suyu ve 1 tatlı kaşığı vazalin.

  Hazırlanışı: Bütün malzemeleri karıştırın ve cam kavanoza koyun. Saç kıranın yada sakal kıranın olduğu bölgeye sarımsağı ikiye bölerek sarımsakla iyice masaj yaparak sarımsağı o bölgeye yedirin. Daha sonra hazırladığımız karışımı sürün ve 2 saat bekletin, 7-8 gün boyunca aynı uygulamayı tekrarlayın. Faydasını göreceksiniz.
   


Sayfayı Paylaş