Sakal Kıran Hastalığı ve Tedavisi

Konusu 'Erkek Bölümü' forumundadır ve EmRe tarafından 1 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  SakalKıran Hastalığı ve Tedavisi
  sakal dökülmesi tedavisi, sakalkıran, sakal kıran nedenleri

  Sakal kıran, stres kaynaklı saçlarda veya sakallarda meydana gelen kıl dökülmeleri olarak ifade edilir. Sakal kıran ilk başlangıç aşaması madeni para büyüklüğünde bir alanda dökülme olarak başlar ve zamanla bir kaç bölgede oluşamaya başlar. Ufak bir madeni para büyüklüğünde başlayan sakal kıran tedavi edilmediği takdirde sakal kıran alanı büyüyebilir. Sakal kıran sinsi bir hastalık olup, yavaş yavaş ilerleyebildiği gibi birden bire de gelişebilir. Genelde yetişkinlerde görülen sakal kıranın asıl etkeni, at, köpek, sığır gibi hayvanlarda görülen Trichophyton gipseurridur. Sakal kıran iltihaplı bir hastalık olup, bu tür hayvanlarla haşır neşir olan çiftçilerde veya evde evcil hayvan besleyen kişilerde görülebilir. Hijyen koşullarının yetersiz olduğu yaşam alanları da sakal kırana ortam hazırlamaktadır.

  Suna Dumankaya saçkıran ve sakal kıran için ardıç katranı kullanarak çok etkili olduğunu açıkladığı bir karışım hazırladı.

  Malzemeler
  • yarım çorba kaşığı ardıç katranı
  • yarım limon suyu
  • 1tatlı kaşıı vazalin

  Hazırlanışı: Bütün malzemeleri karıştırın ve cam kavanoza koyun. Saç kıranın yada sakal kıranın olduğu bölgeye sarımsağı ikiye bölerek sarımsakla iyice masaj yaparak sarımsağı o bölgeye yedirin. Daha sonra hazırladığımız karışımı sürün ve 2 saat bekletin, 7-8 gün boyunca aynı uygulamayı tekrarlayın. Faydasını göreceksiniz.
   


Sayfayı Paylaş