Sahte Google+ Davetiyelerine Dikkat!

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 8 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Kaspersky Lab uzmanları Google + kullanıcılarına hesaplarını daha güvenli hale getirmek için şunları öneriyor:

  Profil Yönetimi: Profil düzenleme bölümü Google+'ın kişisel bilgilerin gizliliği açısından beyni sayılıyor. Bu bölümde gereken değişiklikleri yaptığınızdan ve gizlilik seviyenizi en yüksek seviyeye çıkardığınızdan emin olun.

  Bir çevre diğerlerini yönetir: Google+'ı kullanmak için öncelikli olarak Çevre Yönetimi'nin nasıl kullanılacağını öğrenmek gerekiyor. 'Circle' yani 'Çevre' Google+'ın ana sistemi. Bu çevre ile arkadaşlarınızı, ailenizi ve iş arkadaşlarınızı gruplandırabiliyor, hangi Çevre'nin profilinizde neyi görebileceğini kontrol edebiliyorsunuz.

  Anında Yükleme: Google+'a Android telefonunuzdan erişiyorsanız telefonunuzla çektiğiniz fotoğraf ve videoları anında yükleme imkanına sahipsiniz. Anında yükleme aracı ile fotoğraflarınız ve videolarınız web üzerindeki bir Picasa sayfasında dosyalanıyor ve sadece siz seçtiğinizde profilinize yükleniyor. Anında yükleme özelliğini Seçenekler bölümünden kaldırabiliyorsunuz.

  Assolini son olarak"Kapskersy Lab olarak Google+'a üye olmak istiyorsanız bunu güvenli bir bilgisayar erişiminden yapmanızı ve pop-up pencerelerinin yanı sıra size farklı sayfalara yönlendiren linklerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Tüm bunların yanında kullanıcılar e-posta yolu ile gelen her davetiyeye güvenmemeli ve kabul etmemeli" diyor.

  Google+ hesabınızı güvenli hale getirmek için 10 öneriyi threatpost | The First Stop for Security News adresinden öğrenebilirsiniz.
   


Sayfayı Paylaş