Şahin Göz Hap-Aristochromis Christyi, Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 20 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid/Haplochromis Türler
  Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...
  [​IMG]

  Ortak İsim: Şahin Göz Hap
  Bilimsel Adı: Aristochromis Christyi
  Dağıtım: Afrika/Malawi Gölü-Kumluk ve Kayalık Kısımlar
  Beslenme: Etobur
  Mizaç: Barışçı-Kendisinden küçük balıklara yiyebilir.
  PH: 7.5-8.6
  Sıcaklık: 26C - 28C
  Su Sertliği: 10-30 dH
  Zorluk Seviyesi: 2
  En Az Akvaryum Hacmi: 450 lt
  Maksimum Boy: 30 cm
  Cinsiyet: Erkeklerde genel renk açık mavidir. Yüz kısmı koyu mavi olup, yüzgeçlerde kırmızı renk hakimdir.Dişilerde genel renk gridir. Yatay 2 siyah çizgi mevcuttur.
  Bakım: Büyük akvaryumlarda beslenmelidir.Akvaryumda yüzmek için bol alan bırakılmalı, saklanacağı kayalık mağaralar oluşturulmalıdır.Ticari olarak, granül yemler ve kaliteli pul yemlerle beslenmelidir.Düzenli olarak kısmi su değişiklikleri yapılmalıdır. turkeyarena.net
  Doğal ortamlarında mbuna cichidleri avlayarak da beslenirler.
  Üretim: Yumurtalar ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.Erkek, çiftleşme döneminde aşırı saldırgandır.2 erkeğe 6 dişi şeklinde koloni oluşturulması, üretimi kolaylaştıracaktır.Olgun bir dişi 30-40yumurtlama gerçekleştirir.Yavru balıklar, artemia ve küçük hacimli yemlerle beslenmelidir.
  Genel Yorum: Küçük balıklarla birlikte bakılmamalıdır. Diyetlerinde canlı yem verilmelidir. Diğer balıkları yemelerinde terettüd etmezler, bu yüzden büyük akvaryumlarda bakılmalıdırlar.
   


Sayfayı Paylaş