Saçlarınız İçin Vitaminler Önemlidir

Konusu 'Saç Bakımı' forumundadır ve asliuzun tarafından 24 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. asliuzun Member


  Sağlıklı Saçlar için Gerekli Vitaminler ve Faydalı Besinleri Şu Şekilde Sıralayabiliriz:
  *** B4 vitamini : Saç folikülü için gerekli. Patateste, yumurta sarısında, meyvelerde, lahanada, domates ve ette bulunuyor.
  *** B5 vitamini : Saçların uzaması, güçlenmesi için önemli. Karaciğer, yer fıstığı, brokoli, hububatlar, karnıbahar ve avokadoda bulunuyor.
  *** B6 vitamini : Saçların canlılığı için gerekli. Kırmızı et, balık, yumurta, patates, muz, kuruyemiş, lahana ve ıspanakta bulunuyor.
  *** Folik asit (B9) : Saçlara canlılık ve parlaklık kazandırıyor. Karaciğer, ıspanak, lahana, brokoli, kuruyemişte bulunuyor.
  [​IMG]
  ***A vitamini : Saç tellerinin gelişimi için yardımcı, ama saç derisi üzerinde de dengeleyici bir rol oynuyor. Karaciğer, yağlı balık, süt ürünleri, yumurta, ıspanak, marul, kırmızı renk meyve ve sebzelerde bulunuyor.
  *** Demir : Saç köklerini besliyor. Eksiliği durumunda saçlar zayıflıyor ve dökülüyor. Karaciğer, et, ceviz, yumurta sarısı, bira mayasında bulunuyor.
  *** Çinko : Yağ üretimini dengeliyor. Deniz ürünleri, karaciğer, tavuk eti, kırmızı et, badem ve süt ürünlerinde bulunuyor.
   


Sayfayı Paylaş