Saç Ürünleri

Konusu 'Saç Bakımı' forumundadır ve GamZe tarafından 24 Aralık 2007 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Saç Ürünleri

  Köpükler

  Saçlara hacim kazandırmak, kökleri canlandırıp kaldırmak veya esnek lüleler oluşturmak için köpük idealdir.

  Uygulama
  Nemli saça bol miktarda ürün sürülür, tarak veya parmak uçlarıyla köpük saça iyice yedirilir ve saç kurutulurken şekillendirilir. Saçın kıvırcık olması için bigo da kullanılabilir. Sıcaklık ürünün bir dahaki yıkamaya kadar sabitlenmesine neden olacak ve saçınızın istediğiniz formda kalmasını sağlayacaktır. Saçlarınız kuru mu? O halde nemlendirici içeren köpük ürünlerini tercih edin. İsimlerinden de anlaşılacağı gibi bu ürünler saçınıza şekil verip hacim kazandırırken nemlenerek beslenmelerini de sağlar.

  Jeller

  Birkaç tutam saçı şekillendirip sabitlemek için kullanabilirsiniz. Jel ürünler saçı derhal şekillendirir ve uzun ömürlüdür. İlginç bir detay: yeni nesil jeller daha doğal sonuçlar vererek eskilerine oranla daha az “kağıt” etkisi yapıyor. Boyutları ve kullanım kolaylıkları açısından idealler.

  Uygulama
  Kullanımları çok kolaydır. Ürün elde yayıldıktan sonra tutamlar halinde saça sürülür. Kendi kendine kurumaya bırakılır.

  Şekillendiriciler

  Krem, wax veya diğer halleriyle de olsa tümünün aynı misyonu vardır: yapılacak saça şekil kazandırmak. Kısa sürede saça farklı bir şekil, farklı bir hava verilebilmesinde çok işe yararlar. Saç kesiminizi belirginleştirmek, bazı stratejik bölgeleri öne çıkarmak, birkaç meç veya saç tutamını ayırmak gibi hedefleri gerçekleştirmek için şekillendiriciler en büyük yardımcınız olacaktır. Üstelik bu tür ürünlerin çoğu, gün içersinde saç kuru da olsa yeniden şekil verilmeye müsait olarak tasarlanmıştır.

  Uygulama
  Az miktarda ürünü avucunuzda ısıtarak (bu ürünlerin fazlasını kullanmak saçı ağırlaştıracaktır!) nemli saçlarınıza kökten uca kadar uygulayın. Daha sonra parmaklarınızla saçınıza vermek istediğiniz şekli kazandırın.

  Yatıştırıcı Kremler

  Elveda asi lüleler, her tarafa doğru fırlayan saçlar, lüzumsuz hacim...
  yatıştırıcı kremler artık karşı atakta! Sonuç: düz ve ışıltılı saçlar

  Uygulama
  Bu kremler genellikle nemli saça şekil verilmeden önce uygulanır. Üründen az bir miktar alınarak parmakların yardımıyla saçın her tarafına yedirildikten sonra saça şekil verilir. Kurutma sırasında ürünün etkisiyle saç düzelerek istenmeyen kıvrılma, ve kabarmalar yok olur. Yatıştırıcı kremler iki yıkama arası kuru saça da uygulanabilir.

  Parlatıcı Ürünler

  Saç tipi veya kesiminiz ne olursa olsun bu sezon önemli olan parlaklık! Kısa veya uzun, kıvırcık veya düz, esmer veya sarışın, saçlarınızın parlaklığı sağlıklarını yansıtır.

  Uygulama
  Son dokunuş sayılabilecek bu ürünler genellikle sprey veya püskürtmeli jel olarak saça şekli verildikten sonra kullanılır.
   


 2. desayamu Well-Known Member

  saol hayatım sen bayagı biliyon bu konuları
   
 3. sarac New Member

  aslında bunların yanında urun ısımlerıde olsa super olurdu
   

Sayfayı Paylaş