Saç Nakli Nedir, Nasıl Yapılır?

Konusu 'Sağlık-Genel' forumundadır ve buruneste tarafından 25 Aralık 2011 başlatılmıştır.

 1. buruneste New Member


  Saç nakli dünya üzerinde yapılan araştırmalara göre erkekler tarafından en çok yapılan operasyonlar arasında yer almayı başaran bir ameliyattır. Saç ekimi yaptıran adayların bir kısmı %20 oranında bayanlar, %80 oranında ise erkekler yaptırmaktadır. Saç dökülmesinin genel olarak sebebi aileden gelen genetik nedenler, psikolojik sorunlar, demir eksikliği, ağır hastalıklar, düzensiz beslenme, kanser ilaçları kullanımı gibi nedenler saçların dökülmesine neden olabilmektedir.

  Saç ektirmeyi düşünen hastalarımız varsa 18 yaşını bitirmiş herkes gönül rahatlığı ile bu operasyonu olabilir. Ameliyat iki teknik üzerinden yapılmaktadır. Birinci olan teknik fue, bir diğeri ise fut tekniğidir. Fue tekniği iki kulak arasındaki mesafe üzerinden yani ense bölgesinden alınan saç kökleri ile ekim yapılacak olan bölgeye ekilmesidir. Fut tekniği ise yine aynı yöntem üzerinden yapılmaktadır ama son yıllarda fue tekniğinin çıkması ile fut tekniğinin popülerliği kalmamıştır. Fut tekniğinde ense bölgesinden alınan saç kökleri kesi yapılarak alınmaktadır. Buda ense bölgesinde iz kalması, ameliyattan sonra iyileşme sürecinin artması gibi nedenleri ortaya çıkarmaktadır. Tüm hastalarımıza fue tekniği üzerinden ameliyat yapmaktayız.

  Operasyonun ilk aşaması hastanın doktorumuz tarafından muayene olmasıdır. Hasta ameliyata uygun ise, her hangi bir hastalığı, rahatsızlığı yok ise ameliyata girebilir. Planlama aşamasında saçlar hangi bölgeden ne kadar kök alınacağı, dökülen alana ne kadar miktarda saç ekileceği bu aşamada belirlenmektedir. Ameliyata girmeden önce doku alınacak olan bölgenin, ekim yapılacak olan sahanın her karesinin fotoğrafları çekilmektedir. Ameliyat başlamasından bitimine kadar lokal anestezi ile ekim yapılacak ve doku alınacak bölgenin uyuşturulmasıyla hiçbir ağrı, acı hissetmezsiniz. Bu sırada hastamız baygın değildir, telefonla konuşabilir, televizyon izleyebilir ve doktorlarımız ile sohbet edebilir. Saç köklerinin yani greftlerin alınacağı bölge fue moturu ile alınır. Alınan saç kökleri özel kaplarda serin bir ortamda bekletilir. Greft alma aşaması toplamda 1.5-2 saat arası sürmektedir. Burada doktorun becerisi ve deneyimi de göz önünde tutularak bu süre biraz daha kısabilir. Kökler alındıktan sonra saç kanalları açılır, alınan kökler tek tek yerleştirilir. Bu aşama 45 dakika kadar sürmektedir. Ekim işlemi tamamen bittikten sonra hastamız ister evinde, isterse hastanemizde istirahat edebilir.

  Ameliyat yaptırılacak olan yerin muhakkak ruhsatlı merkez olması gerekmektedir. Bu işlem sadece hastanelerde ve kliniklerde yapılabilir. Plastik cerrah, dermatoloji uzmanı tarafından yapılabilir. Yeterli sayıda deneyimli bir ekip ile hastane ortamında doktor tarafından yapılması başlıca koşullar arasında yer almaktadır. Sacekimimerkezi.com.tr adlı sitemize girerek Saç ekimi nerede yapılmalı? ve Standartları neler? Adlı sayfalarımıza girerek aradığınız tüm bilgilere erişebilirsiniz.
   


 2. BaRıŞ Well-Known Member

  Fiytlar hakkında bilgi verebilirmisiniz mesela bir saç teli veya kökü ekimi nekadar?
   
 3. mydg Member

  Saç nakli fiyatları kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir.Saç naklinde kesinlikle yöntem belirlenmesi saç analizi saç muayenesi yapıldıktan sonra bu karar alınır. Saç nakli konusunda detaylı bilgi için Fue Saç Nakli Merkezi » Fiyatları Resimleri Op Dr Ali Mezdeği ziyaret edebilirsiniz.
   

Sayfayı Paylaş