Sabit Efendi (İmam -ı Azamın Babası)...

Konusu 'Dini Sohbet' forumundadır ve abdulkadir tarafından 17 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

 1. abdulkadir Well-Known Member


  Bir Gün Imami Azamin Babasi Sabit Efendi Yolculuğa çikmiş.bir Dere Kenerrinda Dinleniyormuş Karnida çok Acikmiş.dereden Giden Bir Elmayi Almiş Isirmiş Ama Aklina Haram Olduğu Gelmiş Ve Lokmayi Yutmamiş Ama Suyu Midesine Gitmiş.haram Olmamasi Için Araştirmiş Ve Bir Ağaçtaki Elmalarla Ayni Olduğunu Görmüş.


  sahibini Bulup Helalik Dilemiş.ama Sahibinin Bir şarti Varmiş 1 Yil Onun Yaninda çalişacakmiş Ki Hakkini öyle Helal Etsin.sabit Efendi Ahirete Kul Hakkiyla Gitmemek Için Kabul Etmiş.


  Aradan Bir Yil Geçdikten Sonra Sabit Efendi Ben Gidiyorum Hakkini Helal Et Demiş.ağacin Sahibi Hakkimi Helal Ederim Ama Bir şartim Daha Var Demiş.1 Yil Daha Benimle çalişacaksin Demiş.sabit Efendi Ama 1 Yil Diye Anlaşmiştik Demiş.ağacin Sahibi 1 Yil Daha çalişacaksin Demiş.sabit Efendi Ahirete Kul Hakkiyla Gitmemek Için Kabul Etmiş.  Sabit Efendi 1 Yil Daha çaliştikdan Sonra Ağacin Sahibine Hakkini Helal Et Ben Gidiyorum Demiş.ağacin Sahibi Hakkimi Helal Ederim Ama Bir şartla.benim Kör[​IMG]sağir[​IMG]dilsiz[​IMG]topal[​IMG]kollari Tutmayan Bir Kizim Var Onunla Evlenirsen Hakkimi Helal Ederim Demiş.sabit Efendi Kul Hakki Yememek Için Kabul Etmiş.


  Düğün Oldukdan Sonra Sabit Efendi Gelini Görmüş Ki Kör Değil[​IMG]sağir Değil[​IMG]dilsiz Değil[​IMG]topal Değil[​IMG]kollari Tutuyor Ve Güzel Olan Bir Kiz Görür.ağacin Sahibine Gider Der Ki Bir Yanlişlik Var Herhalde Bu Kiz Sizin Anlattiğiniz Gibi Değil.ağacin Sahibi Benim Kizim Harama Bakmamiştir Bu Yüzden Kör Dedim.haram Duymamiştir Bu Yüzden Sağir Dedim.benim Kizim Haram Söylememiştir Bu Yüzden Dilsiz Dedim.benim Kizim Harama Yürümemiştir Topal Dedim.benim Kizim Harama Uzanmamiştir Bu Yüzden Kollari Tutmuyor Dedim.senin De Harama Bu Kadar Dikkat Ettiğini Biliyordum O Yüzden Kizimla Seni Evlendirdim Demiş.


  Sabit Efendinin Bu Ağacin Sahibinin Kizindan Bir Oğlu Olur Imami Azam H.z. Imami Azam H.z. 4 Yaşinda Hafiz Olur Annesi Ona Der Ki Baban O Elmanin Suyunu Içmeseydi Sen 2 Yaşinda Hafiz Olurdu.
   


Sayfayı Paylaş