Rüyada Düğün Görmek

Konusu 'Rüya Tabirleri' forumundadır ve Aylinn tarafından 22 Mart 2011 başlatılmıştır.

 1. Aylinn Well-Known Member


  Rüyada Düğün Görmek
  Bir düğünde bulunmak ve bu vesileyle verilen yemekten yemek üzüntü ve kederin gitmesine, Düğün yemeği vermek, insanların işlerini üstlenmeye delalet eder.

  Rüyada düğün görmek mutluluğun işaretidir. Kendinizin evlendiğini gördüyseniz, uzakta yaşayan bir tanıdığınızdan kötü haberler alacağınız anlamına gelir.

  Kişinin hayatının renkli ve neşeli olacağına, türlü ilginç olaylarla karşılaşacağına işaret eder.

  Rüyasinda çalgisiz ve eglencesiz yapilan bir dü Gün görmek, hayir, bereket, ferah ve sevinçtir, îçkili, gürültülü, patirtili bir dügün görmek hayir degildir. Hele dügünde oyun olursa musibete delalet eder.

  Ebu Sait El Vaiz e göre: rüyada dügün görmek, dügün sahibi için musibettir. Dügüne davetli olan için, yemek yoksa, nese ve sevinçtir.

  Kirmanî ye göre (RA): rüyasinda bir dügünün islerine memur oldugunu gören vefat eder ve cenazesinde akrabalari bulunmaz. Bir hastanin evinde dügün oldugunu görmek, o hastanin ölümüne delalet eder. ""Çesitli çalgilardan bir kaçinin bulundugu bir dügün görmekten ikrah ederim"" diyor Kirmanî . Çünkü, dü Günde çalip çagirmak musibet ve hüzünle yorumlanir.

  Ibni Kesir e göre: dügün görmek cenaze ile tabir olunur. Kendisinin dügününü yaptigini görenin yakinda cenaze töreni ya pilir. Oglunu evlendirip dügün yaptigini ve çalgi çaldirdigini gö ren, oglunun cenaze töreninde bulunur. Bir dügüne davetli olup, orada yemek yedigini gören, ölü için pisirilen yemekten yemis olur.

  Bir baska rivayete görede: Bir kimse rüyada bir dügün yemeginde bulunsa veya bizzat kendisi bir dügün yemegi tertiplese, üzüntü ve kederin gitmesine ve halkin kendisine müracaat edecekleri bir rütbe ve makarna isarettir. Bazen de dügün yemegi, üzüntü, keder, el veya dille incitmeye isarettir. Ebu Said elVaizi demistir ki rüyada dügün görmek, dügün sahibi için musibettir. Bir hastanin evinde dügün görmek, o hastanin vefatina isarettir. Bazi töbirciler demistir ki, içinde Islam a muhalif oyunlu dügün görmek, kötü bir rüyadir. Çünkü dügünde calip çagirmak musibet ve hüzün ile tabir edilir.

  Mutluluğun işaretidir. Kendi düğününüzü gördüyseniz, uzakta yaşayan bir akrabanızdan kötü haber alacaksınız anlamına gelir.
   


Sayfayı Paylaş