Rüyada Çadır Görmek

Konusu 'Rüya Tabirleri' forumundadır ve Aylinn tarafından 14 Kasım 2010 başlatılmıştır.

 1. Aylinn Well-Known Member


  Rüyada Çadır Görmek
  Bu Rüyalar birkaç şekilde yorumlanır. Çadır kuran erkek yakında iş sahibi olur, eli Ekmek tutar. Çadırı toplayan erkek ise, kendi işini kurar. Çadır ne kadar büyükse o kadar iyidir.

  Rüyada çadir görmek kapaliliga isarettir. Rüyasinda çadir görmek hayatinin degisikliklere ugrayacagina bir çok islere girip çikacagina, sonunda mutlu bir hayata kavusacagina delalet eder. Bir çadir kurdugunuzu görmek, yeni bir ise baslayacaginiza; çadirinizin yikildigini görmek, isinizin bozulacagina; bir çok çadirlarin kuruldugu bir yerde bulundugunuzu görmek, çok ortakli bir sirkete veya bir kooperatife gireceginize delildir. Rüyada bir çadirda oturdugunu görmek, hayatinin bazi degisikliklere ugrayacagina yorumlanir. Çadir kurdugunu gören bir ev satin alir veya baska bir eve tasinir. Birçok çadirlarin kurulu oldugunu görmek, bir kooperatife üye olup ev sahibi olacagina isarettir.

  Bir baska rivayete görede: Rüyada büyük bir çadir kuruldugunu gören kimse, büyük güce ve imkana sahip olur. tsi ve arzusu kuvvetli olur. Bazi tabirciler büyük bir çadiri oldugunu gören kimse, sehidlerin kabirlerini ziyaret eder ve onlara hayirli dua eder. Bazan o kimse sehid olarak dünyadan göçer. Büyük bir çadiri bir sahrada veya bir yerde yahut çayirlik ve çimenlik bir yerde görse, o yerde bir sehid olduguna isarettir. Bir kimse büyük çadirlara malik olsa yahut birisinin altinda gölgelense, o kimsenin sükründen aciz kalacagi bir nimetle nimetlenmesine isarettir. Tanimadigi büyük çadir perde ve kubbelerin renkleri yesil veya beyaz oldugu takdirde iyilige, sehitlige isarettir. Rüyada görülen çadir, yolculuga, kabre yahut zevceye veya eve isarettir. Çadirlarin çoklugu bulutlaia isarettir. Bir kimse kendisine bir çadir kuruldu9unu görse devlet baskani ise otoritesi artar. Eger orduya mensupsa bir yere tayin edilir. Tüccar ise yolculuga çikar hayir ve serefe ve iyi bir hizmetçiye isarettir. Kendi çadirinin yaninda beyaz bir çadir görse, o kimse iyilikle emreden kötülükten nehyeden ve büyük günahtan tevbe eden bir adam olduguna isarettir. Rüyada görülen çadir, ona giren kimse yahut kendisine mahsus olarak kurulan kimse için mülke isarettir. Eger mülke ehil ve layik degilse izzet ve yükseklige isarettir. Rüyada görülen ve bilinmeyen beyaz çadirlar sehitlerin kabirleridirler. Yesil çadirlann da tabiri böyledir. Bir kimse bir çadirdan ayrilmak suretiyle çiksa o kimse devletten çikar, isten atilarak yardimcilarindan ayrilir. Kendi çadirim dürülüp toplanmis görse, ömrünün tükenmesine isarettir.

  Yolculuga, kabre, kadina ve eve isarettir. Bu rüyalar farkli birkaç sekilde yorumlanir. Çadirdan içeri girmek hiç beklemediginiz birinden bir fenalik göreceksiniz demektir. Çadir kuran erkek yakinda is sahibi olur, eli ekmek tutar. Çadiri toplayan erkek ise, kendi isinin sahibi olur. Çadirda uyumak sevdiginden haber gelecegini belirtir.Çadir ne kadar büyükse o kadar iyidir. Çadirda oturmak güzel bir olayin pek yakinda gerçeklesecegine isaret eder.

  Rüyada çadır kurduğunuzu gördüyseniz hayatınızda birtakım değişiklikler olacağı anlamına gelir. Yorucu bir yolculuğun işaretide olabilir.
  Çadır ne kadar büyükse o kadar iyidir. Rüyayı gören kişiye göre yorumlanır.
  Rüyada üzerine bir büyük çadir kuruldugunu gören kimse, saltanat ve devlete erisir. Isi ve arzusu kuvvetli olur. Bazi tabirciler büyük bir çadiri oldugunu gören kimse, sehidlerin kabirlerini ziyaret eder ve onlara hayirli dua eder. Bazan o kimse sehid olarak dünyadan göçer. Büyük bir çadiri veya bezden yapilmis ya da iki direk üzerinde duran çadir ve bunlar gibileri bir sahrada veya bir yerde yahut çayirlik ve çimenlik bir yerde görsei o yerde bir sehid olduguna delalet eder. Bir kimse büyük çadirlara malik olsa yahut birisinin altinda gölgelense, o kimsenin sükründen aciz kalacagi bir nimetle nimetlenmesine delalet eder. Tanimadigi büyük çadir perde ve kubbelerin renkleri yesil veya beyaz oldugu takdirde iyilige, sehitlige ve ona, ibadet yaparak erisecegine delalet eder. Bu rüya, Beyti Mukaddesi ziyaret etmeye de delalet eder.
   


Sayfayı Paylaş