Rüyada Bardak Görmek

Konusu 'Rüya Tabirleri' forumundadır ve Aylinn tarafından 2 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

 1. Aylinn Well-Known Member


  Rüyada Bardak Görmek
  Rüyada bardak görmek, namus ve Ahlakinizdan süphe edenlerin olduguna, dolu bardak görmek, güzel bir habere, hediyeye, bos bardak, kötü bir habere, yapilacak evlilikte hayal kirikligina ugrayarak mutlu olamamaya, bardak kırıldığını görmek, hizmetinde calisanlardan veya cocuklardan birinin ölümüne isarettir.

  Rüyada pırıl pırıl bir bardağın görülmesi, kişinin sevgilisi ve mahbubu ile tabir olunur.

  Bazan da bardak görmek, ele geçecek bolca paraya işarettir.

  Bir kimsenin rüyada bardak satan birini görmesi, nesle, çocuklarını sevmeye ve ilme delâlet eder.

  Yine elinde Su dolu bir bardak görmek, bol bir kısmete işarettir.

  Rüyada Toprak bardaktan su içtiğini görmek, hizmetçi veya bir yakını eliyle gelecek mala delâlet eder.

  Rüyada bir bardağı kırılmış görmek, yakınlarından birinin ecelinin yaklaştığına veya fena bir habere delâlet eder.

  Rüyada bardaktan su içmek rüyada Cam bardaktan su içtiğini görmek, dost ve yaranlarından sevgi ve muhabbete mazhar olmaya delâlet eder.

  Evin kadını yahut hizmetçisiyle, Cam bardak hediye edilmesi sevgileden görülecek fazla muhabbete, Topraktan mamul bardakla Su içmek kadın tarafından mala, Porselen bardak asil ve hürmetli bir kadına, Bardaktan talı bir şey içmek eşinin muhabbetine, ekşii birşey içmek eşlar arasında meydana gelecek hoşnutsuzluğa, Bardağın çatlaması gönül kırıklığına, kırılması maiyetinde bulunanlardan birinin yahut çocuğunun ölümüne delalet eder. Bardak satan kimseyi görmek neslin devamına, çocukları sevmeye ve ilim öğrenmeye delalet eder.

  Dolu bardak iyi haber anlamına gelir. Bardak güven vermemeye veya bir yardımcı anlamına gelir. Boş bardak, iyi giden evliliğinizin bozulacağı ve çok sıkıntı çekeceğinize işarettir.

  Rüyada bardak, rahat, huzur ve zevk olarak yorumlanır. Ayrıca bardak geleceği de temsil eder.

  Bardak görmek dünya ve ahiret islerinde çekilen sikinti veya görülen mutlulukla yorumlanir. Rüyasinda su dolu bir bardagi elinde tutmak, bol bir kismetle müjdelenir. Bardaginda kirmizi renkli bir sivi oldugunu görmek, esinin rahatsizlanacagina; bir bardak su doldurdugunu, fakat Suyun bardagi doldurmayip dibinden aktigini görmek, elindeki parasinin beceriksizlik yüzünden eriyip bitecegine; bardagin tatli bir serbetle doldugunu görmek, büyük bir mirasa konacagina; bardagi elinden düsürerek kirdigini görmek, malinin elinden çikacagina; barda gin yariya kadar su ile dolu oldugunu ve bu Suyu içtigini görmek, bekledigi bir paranin ancak yarisinin eline geçecegine isarettir. Bazilarina göre; rüyada bardak görmek, kisa bir zaman son ra feraha kavusacaginiza, bu yüzden bir hizmetçiye ihtiyaç duy dugunuz için bir hizmetçi tutacaginiza delalet eder. Toprak bir bardaktan su içtiginizi görmek, eski bir davanizin lehinize sonuçlanacagina ve çok miktarda mala kavusacaginiza isarettir. Bir bardagi kirdiginizi görmek ise, fena bir haber alip üzüleceginize; içi serbet veya baska içeceklerle dolu bir bardak görmeniz de hayatinizda beklemediginiz bir basariya ulasacaginiza yorumlanir.

  Bir baska rivayete görede: Rüyada bardak görmek, sevgiliye isaret eder. Bundan dolayi kendisine bir cam bardak takdim edildigini gören kimse yakinda sevdiginden fazla ilgi görür. Rüyada bardak, rüya sahibinin haline göre büyük bir para ile tabir edilir. Rüyada bardak görmek, hizmetçiye, bardaklarin kirildigini görse, hizmetçi ve çocuklarin ölmesine isaret eder.

  Beraber olduğunuz kişinin sevgisini gösterir.

  Rüyada Bardak kırmak, ev içinden birinin ölümüne işarettir.
   


Sayfayı Paylaş