Rüyada Atlas Kumaş Görmek

Konusu 'Rüya Tabirleri' forumundadır ve Aylinn tarafından 27 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

 1. Aylinn Well-Known Member


  Rüyada Atlas Kumaş Görmek
  Güzel ve soylu bir kadınla evlenmeye, Takva ehli olmaya ve riyasete delalet eder.

  Daha önce başladığınız bir işi başarıyla bitireceksiniz. Atlas kumaş satın almak, eşini aldatma; atlas elbise giyinmek ise, iyi bir evlilik yapmak demektir.

  Rüyada atlastan bir elbise ün, mevki olarak yorumlanır.

  Rüyada atlastan bezeklere (süs esyasi) sahip oldugunu gören kimsenin, dindar, takva sahibi olmasina yahut serefli ve güzel bir kadinla evlenecegine isaret eder.Bir kimse rüyada durulmus bir atlas kumas satin alsa, o kimse bir cariye satin alir yahut güzel cariyelere malik olur. Bir kimse rüyada atlas elbise giydigini görse, Endülüslü ve bekar bir cariye ile evlenir. Fakih kimselerin atlas görmeleri, onlarin dünyayi taleb etmelerine ve halki bidata, davet etmelerine delalet eder.

  Atlas elbise görmek: İyiye, bekarlar için dindar biri ile evliliğe.

  * Atlas kumaş satın almak: Eşini aldatmaya.

  * Atlas elbise giymek: İyi bir evliliğe işarettir.

  Bir kimsenin Rüyada atlastan bezlere mâlik olduğunu görmesi; dindar, takva sahibi ve hak ehli olduğuna işarettir. Bu rüya bazı kere de şerefli ve güzel bir kadınla evlenmeğe delâlet eder.

  Rüyada durulmuş bir atlas kumaş satın aldığını görmek, güzel hizmetçilere işarettir.

  Bekâr bir kimsenin atlas elbisesi giydiğini görmesi, temiz bir kadınla evleneceğine işarettir. Fakih ve âlim kimselerin atlas elbise görmeleri, dünyayı talep etmekle tabir olunur ve onlar hakkında noksanlıktır.
   


Sayfayı Paylaş