Rüyada Aşçı Görmek

Konusu 'Rüya Tabirleri' forumundadır ve Aylinn tarafından 16 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

 1. Aylinn Well-Known Member


  Rüyada Aşçı Görmek
  Sevince delalet eder. Tren , uçak ya da gemi aşçısı görmek bir yerden bir yere gitmeye, bir durumdan başka bir duruma intikale ya da bir gayeye ulaşmaya delalet eder.

  Bolluk, rahatlama ve mutluluğa işaret eder. Ayrıca ani bir yolculuğu da belirtebilir. Seyyar aşçı görmek, durumunuzun değişeceğine veya taşınacağınıza; Aşçıyı kazan başında görmek, evlenmek isteyenler için hayırlı kısmete, hastalar için hastalığın ilerlemesine yorulur. Aşçıyı evde görmek, oturduğunuz evden daha iyi bir eve taşınmaya; Aşçı ile kavga etmek, dost ve komşular hakkında kötümser olmaya ve bundan zarar göreceğinize işarettir.

  Rüyasında aşçıyla karşı karşıya kalan kimse türlü konudan kısmet sağlayacaktır.

  Rüyada asçi görmek haris bir adama isarettir,

  Ibn i Sirin e göre; güzel kokulu, temiz ve lezzetli bir sey pisirdigini gören hayir ve nimete erer. Bunun aksini gören, ser isler ve gururlanir. Rüya sahibi hasta ise iyilesmez, hastaligi artar.

  Cafer i Sadik a göre: rüyada asçi, asilsiz ve faydasiz sözdür.

  Bir baska rivayete görede: Rüyada asçi görmek, sevince isaret eder. Lokanta asçisini görmek, faydali bir isle mesgul olmaya isaret eder. Gemi ve tren gibi yolcu tasiyan vasitalarin asçisini görmek, bir yerden diger bir yere geçmeye veya bir halden diger bir hale intikal etmeye isaret eder. Evlenmek isteyen kimseler için rüyada asçiyi görmek, hayra isarettir. Hasta bir kimsenin asçiyi görmesi iyi degildir. Seker asçisi görmek ilim, hikmet ve rizka delalet eder, Çivit otunu pisireni görmek, üzüntü ve kedere, zift ve kara sakiz pisireni görmek de, elbiselere ve deniz yolculuguna çikmaya, nisadir pisireni görmek ise, haram mal toplayip sarfetmeye delalet eder, Yolcu asçisini görmek, bir seye yaklasmaya ve bir yerden diger bir yere göçmeye veya bir halden diger bir hale intikal etmeye delalet eder. Atesle pisiren her kisiyi görmek, padisahin hizmetleri, hakimlerin yardimcilari ve sokak simsarlari gibi çok konusan, düsman sahibi ve serli kimselere delalet eder.

  İyi bir işe ve rızkın bolluğuna işarettir.Bir başka tabire göre de bir başkasının aklına uyarak yapacağınız işte zarar edeceğinize işarettir.Aşçıyı yemek pişirirken görmek;evlenmek isteyenler için kısmete işarettir. Hastalar içinse kötü anlama gelir.

  Rüyada aşçı görmek haris bir adama delâlet eder. İbn-i Şîrîn hazretleri demiştir ki:
  - Güzel kokulu, temiz ve leziz bir şey pişirdiğini görmek, hayır ve nimete işarettir.

  Bunun aksini görmek, şer ve kibir ile tabir olunur.

  Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki:
  Rüyada aşçı görmek, asılsız ve faidesiz kelâmdır. Bazı kere de aşçı görmek, zengin ve fukara için sürür ve izdivaca delâlet eder. Hasta birinin rüyada aşçı görmesi, hastalığının şiddetleneceğine işarettir.

  Çarşı aşçısını görmek, faydalı bir işle meşgul olmaya delâlet eder...

  Rüyada şekerciyi görmek, ilim, hikmet ve rızka; çivit otunu pişireni görmek, gam, keder ve gussaya; zift ve kara sakız kaynatanı görmek, elbiselere ve deniz seferine çıkmaya delâlet eder.
   


Sayfayı Paylaş