Rüya yorumları gerçekmidir

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 27 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Rüya tabirleri gerçek midir
  rüya yorumlarının gerçekçiliği hakkında, Rüyada gördüklerimiz gerçek mi, Rüyalar Gerçek mi Rüyaya inanmak, rüya yorumları tabirleri gerçekmidir

  Rüya insanın uykudayken istemsiz olarak gördüğü ve üzerinde birçok araştırmanın olduğu bir olgudur. Süresi hakkında birçok görüş bulunan rüyanın, bazı bilim çevrelerine göre sadece birkaç saniye sürdüğü görüşü hakim. Geçici ölüm şeklinde tabir edilen uyku sırasında görülen rüyaların geçmiş çağlardan beri yorumları yapılmaktadır.

  Rüya yorumları; görülen rüyalardan yalnızca anlamlı olanlarına değil bütün rüyalara yapılabilmektedir. Bu tür rüya yorumcularının yapmış olduğu tabirler bazen tutmakta bazense herhangi bir sonuca götürmemektedir. Rüyaları haberci rüyalar ve rast gele rüyalar şeklinde 2 ye ayırmak mümkündür.

  - Rast gele rüyalar tamamıyla alelade bir şekilde gerçekleşir, haberci rüyalar ise bir amaç teşkil etmektedir.
  - Rast gele rüyalar, tamamen kişinin bedensel fonksiyonlarıyla alakalıdır fakat haberci rüyalar olağan olarak bilinmeyen bilgiler içerebilir. Bu sebeple bu tür rüyalarda rüya tabirleri yapmak, daha zordur.
  - Haberci rüyalar, uyku bütününe dağılırken, rast gele rüyalar uykuya yeni başlarken veya uyanacakken görülen rüyalardandır.

  Rüya tabiri ve rüya yorumcuları işinin ehli olduğu zaman görülen rüya, ister haberci ister rast gele rüya gruplarından olsun doğru tahmin edilebilmektedir.
   


Sayfayı Paylaş