Rusya Yöresel Kıyafetler

Konusu 'Ülkeler' forumundadır ve RüzGaR tarafından 28 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. RüzGaR Super Moderator


  Geleneksel Rusya Kıyafetleri resimleri
  Rusya'nın Yöresel Giysileri elbiseleri, Rusya Milli Kıyafetleri nelerdir, Rusya Yerel Giysileri
  [​IMG]

  Geleneksel Rus giyimi
  Geleneksel Rus giyim Rus kadın iç haysiyet ve duygusal kısıtlama empati için tasarlanmıştır. Onlar hareket özgürlüğü kısıtlayan olmadan iş için oluşturulan, çünkü Rus kostümleri sadece güzel değil, giyen da uygun bulunmaktadır. Şenlikli elbise ve günlük giyim, evli kadın ve genç kız giysileri detayları, dekorasyon, renk gamı ​​için sadece farklıydı. Geleneksel kostüm ekranlar için renk çeşitliliği güzellik ve etnik çeşitlilik için seviyorum. Kırmızı kumaş bez nattiest biri olarak kabul edilir ve bu arada, "güzel" Rus kelime kelime "Krasny", "kırmızı" için Rus gelen edildi.

  [​IMG]

  Nakış veya dokuma desen süslenmiş Homemade tuval ve yün giysiler geleneksel köylü kostümleri için en sık kullanılan edilmiştir. Nakış doğal boyalı konuları gerçekleştirilen farklı süsler (Eşkenar dörtgen, haçlar, ringa-kemikler, insan ve hayvanların stilize desenleri) geldi. Sarı Kırmızı, mavi, yeşil, beyaz, - renk gamı, zengin ve çeşitli olmuştur.

  Rusya'nın geleneksel giysileri ortak bir şey vardı, sosyal ve bölgesel farklılıklara rağmen, kafasından, bir pelerin gibi koymak gerekiyordu. Hiçbir kesinti olmadan Soft siluet Rus bayan hafif adımları vurguladı. Elbise ve hortumlar geniş bir tur için elde edildi; kumaş simetrik desen süslenmiş veya diğer altın ya da gümüş benzeri kumaşlar, kürkler, nakış edildi.

  Desenli kadın Headdress "kokoshnik", ince keten "rubashka" gömlek, brokar ve ipek nakış ile güzel bir kadın elbisesi "Sarafanlar", - tüm bu Rus kadınlar tarafından asırlar önce giyilen rahat ve güzel giysiler vardır.

  Bölgenin kuzey ilçelerinde dekorasyon aracı mütevazı ve bu yerlerin mimarisine uygun bir veciz vardı. Güney ilçelerinde süsleri parlak ve daha renkli idi. Her küçük detay bütün topluluk katkısı yaptı. Bir bel kayışı da vazgeçilmez bir parçası oldu. Headwears kadın ve kız olanlar ayrıldı. Onlar altın ve inci işlemeli ve değeri büyüktür edilir. Onlar, gündelik kıyafetler ve tatil giysiler vardı.

  Rus tradtional kostüm halk sanatı tecelli ve Rusya'nın geçmiş ve eski parlak kültürü ruhunu taşır.

  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş