Rummynose Rasbora, Sazangiller

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 3 Nisan 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Rasboralar-Sazangiller
  Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...
  [​IMG]

  Ortak İsim: Rummynose Rasbora
  Bilimsel Adı: Sawbwa resplendens
  Dağıtım: Asya
  Beslenme: Omnivor(Etçil ve Otçul)
  Mizaç: Barışçıl
  PH: 7.0-8.0
  Sıcaklık: 22C - 24C
  Maksimum Boy: 3 cm
  Ana renkler: Gümüş, Kırmızı
  Cinsiyet: Erkeklerin burun ve kuyruklarında kırmızı renkler vardır.Dişiler daha büyüktür.
  Bakım: Kendi türünde, daha büyük balıkların yanında, stres yapabilir.Çok çekingen bir balıktır.Her ne kadar barışçıl bir mizaca sahip olsada, dişi için erkekler arasında rekabet fazladır.Bu yüzden gruplar halinde bakılma, 1 erkeğe 3 dişi gelecek şekilde ayarlanma yapılmalıdır.
  Mümkün olduğu kadar küçük hacimli yemler verilmelidir.Bakımı kolay değildir.Akvaryumlarda bakılsa da, hazır yemleri kolay kolay kabul etmeyebilir.turkeyarena.net
  Akvaryum suyunun kontrollü olarak dengelenmesi gerekir.Ani ph ve ısı değişikliklerine karşı duyarlı bir balıktır.Hareketsiz durağan suyu sever.Yeni başlayanlara tavsiye edilmez.
  Çabuk stres yapabilen ve kendinden daha büyük balıkların bulunduğu akvaryumlarda oldukça ürkek olan bu balık yeme gelmeyebilir.Tehdit algıladığında, akvaryumunuzdan dışarıya atlayabilir.Akvaryumunuzun kapağı kapalı olmalıdır.
  Üretim: Üretimi çok zordur.Yumurtaları bitki yaprakları üzerine bırakır.Yavrular çok ince taneli yavru balık yemleri ile beslenmelidirler.
   


Sayfayı Paylaş